اخبار

 آخرین اخبار 
 • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
 • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
 • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
 • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
 • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
 • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
 • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
 • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
 • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
 • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

تشکیل مجمع خرد ورزان الگویی برای گسترش گفتگو در حوزه فرهنگ و هنر کشور

تشکیل مجمع خرد ورزان  الگویی برای گسترش گفتگو در حوزه فرهنگ و هنر کشور
1398/10/29


دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن استقبال از تشکیل مجمع خردورزان در البرز، خواستار بهره گیری از این تجربه در استان های دیگر شد .
 
به گزارش خبرنگار جام جم البرز، دکتر صالحی ،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : راه اندازی مجمع خردورزان "فرهنگ و هنر" و " فرهنگ و جامعه " ایده ی نو و بدیعی است که از سوی ناصر مقدم  به منظور بهره گیری از نقطه نظرات صاحب نظران حوزه فرهنگ و هنر در استان شکل گرفته است .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ضمن استقبال از تشکیل  مجمع خردورزان در البرز، خواستار بهره گیری از این تجربه در استان های دیگر شد
ناصر مقدم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در خصوص تشکیل مجمع خردورزان استان البرز  گفت :اعضای مجمع خردورزان از برجستگان و صاحب نظران حوزه های مختلف مرتبط با وظائف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز انتخاب شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود : از اهداف تشکیل مجمع خردورزان می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
- بهره مندی از ایده ها و طرح های کارشناسی صاحبنظران برای تقویت کیفی در اجرای برنامه‌های آموزشی فرهنگی و هنری.
- استفاده از راهکارهای ارائه شده برای رفع موانع پویایی فرهنگ و هنر استان
- کشف و بارور ساختن استعدادهای نهفته فرهنگی و هنری اقشار مختلف مردم
 -  شناسایی و بهره مندی از ظرفیت های موجود در بخش غیر دولتی جهت جلب مشارکت آنان در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری
شایان ذکر است ، اولین دوره این مجمع آبان ماه سال جاری با حضور دکتر شهبازی استاندار البرز ، دکتر احمدی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسما فعالیت خود را آغاز  کرد و دارای بیست کمیته بوده که در قالب هفت گروه فعال شده است و مدت فعالیت این دوره تا پایان سال ۱۳۹۸ می باشد.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر