اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

وضعیت مراکز درمانی در استان البرز

وضعیت مراکز درمانی در استان البرز
1398/11/2

دارو و درمان از لوازم حیات بخش جوامع انسانی است که وجوب مراکز درمانی مجهز و کادر درمانی ورزیده را برای استمرار خدمات درمانی طلب می نمایند.
خبرنگار جام جم البرز: با وجود فعالیت 365 مرکز ارائه خدمات بهداشتی در استان البرز، اما این تعداد با توجه به مهاجرپذیری استان و رشد بالای جمعیت کافی نیست و در حال حاضر 14 پروژه بهداشتی در دست اقدام وجود دارد که نیازمند حمایت مسئولان و مشارکت خیرین است.
در این میان با توجه به کمبود فضای درمانی و بهداشتی در استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار امیدواری کرد هرچه زودتر آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو در این استان راه اندازی شود، و در نشستی که با حضور نمایندگان استان البرز درمجلس شورای اسلامی و با هدف بررسی وضعیت و مشکلات حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، حسین کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: دانشگاه علوم پزشکی البرز حدود هشت هزار نیروی بهداشتی، درمانی، آموزشی و اداری و تنها 221 عضو هیأت علمی دارد که نیاز است برای رشد و پیشرفت دانشگاه سرانه جذب هیأت علمی برای دانشگاه افزایش یابد.
به گفته وی؛ 56 درصد از تامین بودجه دانشگاه از درآمدهای اختصاصی است و بدهی بیمه تامین اجتماعی، سازمان امور زندان ها و هزینه های درمانی سنگینی که اتباع بیگانه بر دوش دانشگاه می گذارند دانشگاه را با مشکلاتی مواجه کرده است و پنج دانشکده در ساختمان غیراستاندارد مستقر هستند و بخش زیادی از خدمات بهداشتی و درمانی در محل های استیجاری ارائه می شود و این موضوع هزینه زیادی را برای دانشگاه به همراه دارد.
حسین کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از نمایندگان استان در مجلس و دیگر مسئولان خواست تا دانشگاه علوم پزشکی البرز را در انجام پروژه های درمانی نیمه کاره در استان کمک کنند. وی همچنین اظهار داشت: بیمارستان 260 تختخوابی فردیس با 44 درصد پیشرفت فیزیکی جهت تکمیل شدن به 90 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه پروژه های در حال انجام بیمارستان سوختگی، کلینیک ویژه شهید رجایی با 70 درصد پیشرفت کاری در حال انجام است، افزود: پروژه های درمانی کلینیک ویژه بیمارستان های ساوجبلاغ و نظرآباد نیز با امکانات خیریه در دست احداث می باشد. 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر