اخبار

 آخرین اخبار 
 • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
 • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
 • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
 • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
 • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
 • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
 • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
 • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
 • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
 • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

شهردار هشتگرد گرد و خاک کرد

بازگشایی یکی دیگر از معابر ، هدیه مدیریت شهری هشتگرد به شهروندان در آستانه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

 بازگشایی یکی دیگر از معابر ، هدیه مدیریت شهری هشتگرد به شهروندان در آستانه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
1398/11/8

خبرنگار جام جم ساوجبلاغ و نظرآباد: رشد جمعیت شهرنشینی ، گسترش شهرها ، افزایش صنایع و مراکز عرضه کالا و خدمات بخش غیر قابل انکار یک شهر است و امروزه مدیران شهری می بایست برای تسهیل در زندگی شهروندان پا به پای این مسائل حرکت نمایند و نقش شهرداری ها به عنوان دستگاه‌های متولی شهر با وظایف متعددی در عرصه های عمرانی، فرهنگی و خدماتی در مدیریت این افزایشها انکارناپذیر است .


وسعت ، موقعیت ، جمعیت و اهمیت شهرها موجب گردیده تا سطح خدمات رسانی نیز به نسبت آن ایجاد و ساختار سازمانی ، بودجه بندی ، تجهیزات و امکانات لازم مطابق با این شاخص‌ها تأمین گردد.
همانگونه که امروزه شاهد ایجاد شهرهای جدید در کشور با اهداف گوناگون و از جمله مدیریت جمعیت سرریز کلان شهرها می باشیم و بدون تردید با پیش‌بینی کارشناسانه و منطقی صورت گرفته شاهد ایجاد شهرهایی منطبق با اصول شهرسازی و دارای معابری عریض و متناسب با ترافیک عبوری خواهیم بود لیکن این مزیت در شهرهایی که با توسعه مناطق جمعیتی قدیمی تشکیل شده اند وجود نداشته و شهرهای با پیشینه تاریخی و با قدمت چندین ساله از این قاعده پیروی نکرده و همچنان بافتهای قدیمی و سنتی در نقاط مختلف آن خودنمایی می‌کند که نیاز به چاره اندیشی و استفاده از راهبردهای بلندمدت برای رفع مشکلات شهروندان دارد.

هشتگرد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بافتهای نه چندان قدیمی اما متعلق به دهه های گذشته در بعضی از مناطق موجود میباشد و تعریض و بازگشایی معابر و شریان‌های این مناطق به عنوان دغدغه ای برای شهروندان و مدیران مطرح بوده و هست.

دکتر امیر بهمنی شهردار هشتگرد در توضیح اقدامات انجام شده و راهکارهای تعیین شده برای حل این مشکلات گفت : معضل تردد در بعضی از نقاط شهری یکی از مسائل گریبانگیر شهر هشتگرد می باشد و درخواست های مکرر شهروندان موجب گردید تا با مشورت و حمایت رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تصمیم بر رفع معضل و بازگشایی معابر گرفته شود ، راه اندازی کمیته تملکات متشکل از کارشناسان شهرداری در بخش های گوناگون اولین اقدام در این راه بود و در گام بعدی تمامی معابر شهری بررسی و با اولویت بندی تعریض در این کمیته تصویب گردید .

وی گفت : ایجاد معابر جدید برای دسترسی بهتر شهروندان نیز بخشی از این طرح می باشد که می توان به احداث خیابان شهید سالمی ،معابر جدید در شهرک بعثت ، معبر دسترسی از بلوار امام خامنه‌ای به بلوار کارگر در ضلع شرقی دانشگاه پیام نور و ... اشاره کرد و امیدواریم با تکمیل این طرح ها راه های جدید دسترسی در شهر ایجاد و بخشی از ترافیک بلوار اصلی را کاهش دهیم.

بهمنی افزود: ایجاد جاده کمربندی ضلع جنوبی شهر که خیابان راه آهن را به خیابان شهیدان حبیب‌زاده متصل می‌کند نیز یکی دیگر از این اقدامات بزرگ است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید .

وی در ادامه به تعریض خیابان راه آهن و جابجایی اتاقک برق در ابتدای خیابان اشاره کرد و گفت: تعریض خیابان راه آهن اولین اقدام شهرداری در سال جاری در راستای تعریض معابر بوده است و رضایتمندی شهروندان موجب گردید تا تلاشها در این زمینه افزونتر گردد .

بهمنی در خصوص منابع لازم برای اجرای این طرحها نیز سخن گفت و افزود : منابع لازم جهت تملک اراضی و ابنیه واقع در طرحهای عمرانی از منابع درآمدی شهرداری تامین گردیده و به نوعی از آورده شهروندان جهت آسایش آنها بهره‌برداری می‌شود.

دکتر بهمنی همراه با اعضای شورای شهر در تخریب یکی از املاک واقع در خیابان مقداد حضور یافته و در تشریح این طرح گفت : بلوار مقدار یکی از معابر اصلی شهر می باشد که به عنوان راه دسترسی از بلوار سپاه به سمت بلوار مصلی مورد استفاده قرار می گرفته و در ضمن این منطقه تراکم جمعیت بالایی نیز دارد لذا  این طرح با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال با همراهی مالک خیراندیش آن اجرا و بعنوان هدیه مدیریت شهری به شهروندان در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم می گردد.

بهمنی افزود :  با اعتبار پیش‌بینی شده حدود ۲۰۰ متر مربع از ساختمان و ملک مذکور خریداری و انشا ا.. موجب رضایتمندی شهروندان و تردد ایمن از این مسیر خواهد شد .وی از تلاش کمیته تملکات شهرداری برای بازگشایی بخش های دیگر این بلوارخبر داد و بیان کرد : یکی دیگر از املاک واقع در این طرح نیز با اعتبار۱۳ و نیم میلیارد ریال خریداری شده و در آینده نزدیک شاهد تخریب آن و بازگشایی ادامه معبر خواهیم بود.

در حالی که به دلایل مختلف از قبیل رکود در ساخت و ساز ، رکود اقتصادی ، افزایش قیمت مصالح و .. بسیاری از شهرداری های کشور دچار کسری بودجه شده و حتی در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل خود با مشکل مواجهند خوشبختانه شهرداری هشتگرد علاوه بر تامین حقوق ، مزایا و هزینه ‌های جاری ، پروژه های متعددی نیز در شهر اجرا نموده و در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شاهد افتتاح ده ها پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال خواهیم بود .
امید است این رویه که با تعامل ، همفکری و حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و تلاش شهردار جوان این شهر در جهت ارتقای معیشتی شهروندان صورت گرفته ادامه یافته و در آینده شاهد پیشرفت روز افزون این خطه از ایران اسلامی باشیم .


 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر