افزایش دوبرابری ظرفیت تولید ماسک در ساوجبلاغ

اخبار

 آخرین اخبار 

افزایش دوبرابری ظرفیت تولید ماسک در ساوجبلاغ

افزایش دوبرابری ظرفیت تولید ماسک در ساوجبلاغ
1399/1/17

افزایش دوبرابری ظرفیت تولید ماسک در ساوجبلاغ
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ساوجبلاغ گفت : از زمان شیوع ویروس کرونا ماهانه یک میلیون عدد ماسک در واحد تولیدی زیست فیلتر ساوجبلاغ تولید می‌شد، که این رقم تا ماه آینده به دو میلیون عدد می رسد .
جام جم البرز : به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، مهدی زارعکار در بازدید از واحد تولید کننده ماسک در شهرک صنعتی هشتگرد گفت: واحد صنعتی زیست فیلتر تقریباً ۱۰ سال در زمینه تولید فیلتر‌های شرکت‌های فولاد فعالیت می‌کرد، اما پس از شیوع ویروس کرونا حسب  احساس وظیفه و بر اساس تعهدی که داشتند اقدام به تولید ماسک فیلتر دار کرده و در زمان حاضر ماهانه یک میلیون قطعه تولید دارند که تا چند روز آینده این تعداد به دوبرابر افزایش خواهد یافت.
وی گفت: این واحد در ۱۳ روز عید که اکثر مردم در تعطیلات بودند به صورت مستمر در حال فعالیت بوده و در زمان حاضر به تمام واحد‌های بیمارستانی و مردم و داروخانه‌هایی که در سطح شهرستان و استان در حال فعالیت هستند، خدمات می‌دهد.
زارعکار اظهار داشت: ما هم به عنوان اداره صنعت، معدن شهرستان وظیفه داریم که در کنار دوستان باشیم ، تا این ویروس از کشور ریشه کن شود.
مدیر کارخانه زیست فیلتر نیز گفت: شرکت زیست فیلتر  از سال ۱۳۷۰ در زمینه غبارگیر‌های صنعتی فعالیت می‌کرده و انواع مواد‌گیر و فیلتر‌های صنعتی برای صنایع آلاینده مثل ذوب و ریخته گری صنایع سیمان تولید می‌کرد.
زمانی گفت: این واحد صنعتی ۸ سال گذشته خط جانبی  تولید ماسک بهداشتی خود را وارد کرده بود، اما به دلیل واردات بی رویه ماسک به کشور قیمت تمام شده ما با قیمت مصرف کننده که در بازار بود خیلی تفاوت داشت و به همین خاطر در آن زمان ، بسیاری از  فعالیت تولیدکننده‌ها متوقف شد و ما نیز قسمت تولید ماسک را غیر فعال کردیم، اما پس از شیوع ویروس کرونا بر حسب وظیفه برای تامین مایحتاج و ملزومات مرتبط با کرونا بخش تولید ماسک فیلتر دار مجموعه با اشتغالزایی برای ۳۰ نفر مجدد راه اندازی شد.
وی افزود: در زمان حاضر تولید مجموعه را در طول یک ماه به یک میلیون قطعه رسانده‌ایم، اما در فرایند توسعه که در اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد تولید را به ۲ میلیون قطعه خواهیم رساند که در مجموع زمینه اشتغال ۷۰ نفر فراهم خواهد شد.
مدیر کارخانه زیست فیلتر گفت: تلاش داریم با افزایش تعداد دستگاه و تولید ماسک N۹۵ بتوانیم بخشی از نیاز‌های کادر درمان کشور همچنین استان البرز را تامین کنیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.