اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

گلدان چینی

سعیده موسوی زاده

گلدان چینی
1399/1/24

جام جم البرز : امروز گلدان چینی مامان را که یادگاری مادرش بود که از مادربزرگم به او رسیده بود؛ شکستم. حواسم رفته بود به کارتون تام و جری که نزدیک بود موشه گیر بیفتد ولی با زرنگی فرار کرد؛ من هم از خوشحالی پریدم بالا و دستم خورد به گلدان. گلدان یک وری شد و من آن را توی هوا گرفتم. اما دوباره گربه‏هه پرید و با یک خیز موشه را گرفت. من هم ترسیدم و گلدان از دستم ول شد و شکست.
حالا مامان عصبانی عصبانی است. تازه بابا هم که بیاید بدتر می‏شود، چون او هم اول صبح یکی از بشقاب‏های قدیمی را شکست. 
مامان سرش را با دست گرفته است و دارد می‏رود که بخوابد. من هم صدای تلویزیون را کم می‏کنم آن قدر که خودم هم نمی‏شنوم و مجبورم حدس بزنم. 
همین حالا بابا از سر کار آمد. من و بابا هر دو نگرانیم. مثل فیلم‏‎‏ها نشسته‏ایم، قورت قورت چایی می‏خوریم و در سکوت به هم نگاه می‏کنیم. بالاخره من بلند می‏شوم و چسب مخصوص چینی و تکه‏های گلدان و بشقاب را می‏آورم. بعد با هم کمک می‏کنیم و آن‏ها را به هم می‏چسبانیم. وقتی کارمان تمام می‏شود چیزی شبیه یک لنگه کفش دیده می‏شود! یا من تکه‏ها را عوضی داده‏ام یا بابا آن‏ها را سر جایشان نچسبانده است.
در همین موقع مامان بیدار می‏شود. من و بابا پشت دیوار قایم می‏شویم و او با دیدن کاردستی ما از خنده غش می‏کند و می‏گوید: « اینو باید ببریم موزه حیفه مردم نبیننش»!

راه حل
به نظر من بهتر است کارخانه‏جات چینی‏سازی برای هدر نرفتن ظرف‏های شکسته و استفاده‏ی دوباره از آن‏ها داخل بسته‏های ظرف یک عدد چسب بزرگ و یک راهنمای تصویری بگذارند. شکل‏های جدیدی که می‏شود از تکه‏های یک ظرف شکسته ساخت.

اختراع جدید من
اختراع جدید من چینی نشکن است. این ظرف‏های چینی هر کدام یک پوشش نرم از جنس ابر و پنبه دارند و در صورتی که بیفتند نمی‏شکنند. فقط مهمان‏ها ممکن است فکر کنند که شما سر سفره بالش گذاشته‏اید.


 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر