اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

مصاحبه روزنامه جام جم با آرش فهیم، درباره عوامل و زمینه های نفوذ در عرصه های فرهنگی و رسانه ای

ضعف جریان‌شناسی؛ عامل نفوذ در فرهنگ و رسانه

ضعف جریان‌شناسی؛ عامل نفوذ در فرهنگ و رسانه
1399/1/30

جام جم البرز : مسأله نفوذ در فرهنگ و رسانه، با نفوذ در دیگر حوزه‌ها متفاوت است. نفوذ در عرصه‌های امنیتی، سیاسی و نظامی و... بیشتر جنبه فیزیكی دارد و افراد خاصی، به عنوان نفوذی عمل می‌كنند. اما در حوزه فرهنگ، نفوذ یك امر پیچیده، فكری و نرم است و گاهی حتی یك مدیر با ظاهر ارزشی، ممكن است عامل و باعث نفوذ شود. برخی افراد در ظاهر خودی و در خدمت نظام و دستگاه فرهنگی كشور باشند، اما به دلیل وابستگی فكری یا تمایل عاطفی به برخی جریان‌ها، عامل نفوذ می‌شوند. نیروهای نفوذی در فرهنگ و رسانه، لزوما وابستگی سیستماتیك و تشكیلاتی به محافل خاص ندارند، بلكه گرایش فكری یا دلباخته بودن به آن محافل یا جریان‌های فكری - مثلا جریان فكری لیبرالیسم كه متأسفانه در عرصه فرهنگی ما به‌شدت شیوع یافته است - موجبات نفوذ را فراهم می‌كند. نكته دیگر این است كه ضعف جریان‌شناسی نزد مدیران فرهنگی  وادادگی درمقابل نفوذ را در پی دارد.  برخی مدیران كه شناختی از جریان‌های فكری و فرهنگی و ارتباط نیروها و عناصر با این جریان‌ها ندارند، زودتر و بیشتر مغلوب نفوذی‌ها می‌شوند. متأسفانه گاهی نیز عده‌ای از فعالان و مدیران فرهنگی با ظاهر متعهد و ارزشی، به خاطر مسائلی چون قدرت‌طلبی، باندبازی و ...خودشان آلوده به نفوذ می‌شوند. به همین دلیل هم مدیریت فرهنگی و رسانه‌ای، برای ممانعت از نفوذ، به تقویت تقوا و وارستگی نیز نیاز دارد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر