اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

عینک

عینک
1399/2/2

جام جم البرز: پدرم خوابیده بود. عینکش را برداشتم و رفتم جلوی آینه. آن را روی چشمم گذاشتم و خودم را نگاه کردم. چشم‏هایم مثل چشم ماهی گرد شده بود و همه چیز را بزرگ‏تر می‏دیدم.
یک مگس نشست روی آینه و من می‏توانستم تمام اعضاء چندش‏آورش را ببینم. با خودم فکر کردم حتما پدرم از پشت شیشه‏های این عینک مرا هم بزرگ می‏بیند که کارهای سخت و زیادی از من می‏خواهد انجام بدهم، مثل: پیدا کردن ناخنگیر و ساعت و سی‏دی گمشده از لا‏به‏لای کوه اسباب‏بازی‏های داداش کوچیکه، جواب دادن به تلفن وقتی مامانم دارد با موبایلش حرف می‏زند، ساکت کردن داداش کوچیکه وقتی پدرم می‏خواهد خبرها را ببیند، خاموش کردن تلویزیون وقتی می‏خواهد با تلفن صحبت کند، آب دادن به گلدان‏ها وقتی فقط یک برگ‏شان باقی مانده و کشتن مگس‏های بیچاره که بدون عینک چندان هم بزرگ و زشت نیستند.
همین طور که داشتم فکر می‏کردم و خودم را توی آینه ورانداز می‏کردم، پدرم بیدار شد و گفت: عینکم کو؟ من فوری عینکش را بردم. آن را به چشمش زد و نگاهی به من انداخت و گفت: چرا وایستادی منو نگاه می‏کنی؟ بدو برو چند تا بستنی بخر، یه روزنامه هم بگیر. دیگه داری مرد می‏شی باباجان تا چند سال دیگه وقت دامادیت می‏شه.
با عجله پول را گرفتم و رفتم. در راه فکر می‏کردم کاش شماره‏ی عینک پدرم کمی بیشتر بود.

یک راه حل
بهترین بهانه برای درس نخواندن گم شدن عینک است. اما من عینکی نیستم! پس باید راه حلی پیدا کنم که چشم‏هایم به اندازه‏ی کافی ضعیف بشوند.
بعد از فکرهای زیاد به این نتیجه رسیدم که اول از همه هویج نخورم چون مادرم می‏گوید برای نور چشم خوب است. دوم  این که تمام برنامه‏های تلویزیون را از نزدیک ببینم و سوم، روزی چند ساعت با کامپیوتر بازی کنم.

جدیدترین اختراع من
جدید ترین اختراع من عینک فضولی است.کسی که این عینک را می‏زند همه چیز را می‏بیند. اما دیگران در پشت شیشه‏های این عینک فقط دو تا چشم بسته می‏بینند.
با زدن این عینک می‏توانید کارهایی را که قبلا نمی‏شد؛ انجام بدهید، مثل دیدن تلویزیون در حالی که کتاب درسی را جلوی‏تان باز کرده‏اید، بیدار بودن؛ در حالی که همه فکر می‏کنند خوابیده‏اید و کارهای دیگری که به خاطر بدآموزی نمی‏شود گفت.  البته این عینک یک مشکل هم دارد و آن این که هر کسی شما را می‏بیند، تکانِ‏‏تان می‏دهد و می‏گوید: پاشو! حالا چه وقته خوابیدنه؟

سعیده  موسوی زاده

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر