اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

مسابقه نقاشی

مسابقه نقاشی
1399/2/9

مسابقه‏ نقاشی بود و من حسابی گرسنه بودم. موضوع حفظ محیط زیست بود. تنها چیزی که روی برگه‏ام کشیده بودم یک عدد خورشید گرد بود مثل زرده‏ی تخم مرغ. هر چه به مغزم فشار می‏آوردم چیز دیگری به ذهنم نمی‏آمد مگر غذاهای خوش‏مزه و خوش‏رنگ و ‏بو. آب از دهانم راه افتاده بود. بی اختیار مداد سفیدم را برداشتم و یک گردی سفید دور  خورشید کشیدم. چند تکه پنیر هم کنارش به جای ابر. بعد پایین برگه چند تا نان سنگک ایستاده مثل کوه و زیرش یک مشت سبزی تر و تازه.
چند روز بعد بهترین نقاشی‏ها را روی دیوار زدند. اتفاقا نقاشی من هم انتخاب شده بود؛ اما یکی از بچه‏ها زیرش نوشته بود:
محیط زیست خوشمزه!

راه حل
اگر من و دوستم هر دو گرسنه باشیم و من خوراکی داشته باشم و او نداشته باشد؛ به او اجازه می‏دهم که گذشت کند و خوراکی‏ام را خودم بخورم. بعد روزی که دوستم خوراکی دارد و من ندارم؛ او می‏تواند گذشت کند و خوراکی‏اش را به من بدهد. این طوری من باعث شده‏ام که او دو بار گذشت کند. خوش به حال دوستم!

اختراع جدید من
مشکلی که همیشه دانش‏آموزان سخت‏کوش با آن مواجه‏اند مسئله‏ی خوراکی است. مادران محترم همیشه ساندویچ‏های مامان‏پیچ در کیف فرزندان خود می‏گذارند که معمولا با استقبال مواجه نمی‏شود. بابای مدرسه هم یا کتلت‏های دست‏پخت بانو را می‏فروشد یا خوراکی‏های سالم و مقوی-به قول خودمان مقوا- که بر اساس آمار مشاهده‏ی آن‏ها هیچ گونه بزاقی در دهان بچه‏ها تولید نمی‏کند.
بنابراین بنده به فکرفروش اینترنتی هله هوله‏های‏های خوش‏مزه در مدارس افتاده‏ام.
نماینده‏ی فعال پذیرفته می‏شود!

سعیده موسوی زاده

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر