دوام صنعت تولید فرش ماشینی با صادرات محقق می گردد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

میر حمید موسوی ،مدیر فرش پازیریک

دوام صنعت تولید فرش ماشینی با صادرات محقق می گردد

 دوام صنعت تولید فرش ماشینی با صادرات محقق می گردد
1399/2/20

خبرنگار جام جم البرز :فرش ماشینی گونه‌ای مصنوعی از قالی است که بر خلاف قالی دستبافت توسط ماشین‌آلات صنعتی بافته می‌شود. به دلیل سرعت تولید و همچنین ارزان بودن مواد اولیه نسبت به قالی دستبافت قیمت ارزانتری دارد و از مزایای آن ساده‌تر بودن اجرای آن، بهتر بودن نقش و باکیفیت‌تر انواع تصاویر هنری و شخصی روی آن استخبرنگار جام جم البرز در این زمینه با میر حمید موسوی یکی از فعالان این حوزه گفتگویی انجام داده که ماحصل این گفتگو را در ذیل میخوانید :
به عنوان مدیر فرش پازیریک در ابتدا بفرمایید پازیریک به چه معناست؟
پازیریک قدیمی ترین فرش دنیا است که قدمت آن به قبل از میلاد بر می گردد.
لطفا چکیده ای از فعالیت مجموعه خودتان را بفرمایید و اینکه شما به عنوان تولید کننده ،صنعت فرش ماشینی را چگونه ارزیابی می کنید؟
مجموعه فرش پازیریک به عنوان کارخانه  تولید کننده فرش های ماشینی در استان کاشان فعالیت می کند که حدود 5 سال است در زمینه فروش مستقیم از کارخانه در استان البرز مشغول به فعالیت است.
فرش ماشینی نسبت به قبل پیشرفت بسیاری کرده است. امروزه عمر مفید هر نقشه سه ماه است و طرح های امروزی فرش ماشینی بسیار به روز شده اند .
پیشنهاد شما به عنوان تولید کننده نسبت به جهش تولید صنعت فرش ماشینی چیست؟
در خصوص جهش تولید درحوزه فرش ماشینی از آنجایی که تولید در داخل کشوربا محدودیت هایی روبه رواست ، صادرات می تواند نقش مهمی ایفا کند.
 درحال حاضر صادرات ما به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق و کشورهای دیگر انجام می شود. پیشنهاد من این است برای رونق این صنعت  نمایندگی فرش ماشینی ایران در کشورهای صادر کننده دایر گردد تا موجب  دوام این صنعت در ایران می شود. فروش دستگاه های تولید فرش  به کشور های خارجی در دراز مدت ضرر جبران نا پذیری به هویت فرش ایرانی و صنعت  فرش ما وارد می کند.
  شما از نقش دولت در راستای جهش تولید چه تعریفی دارید؟
دولت  باید از فروشگاه های  با سابقه حمایت کند، فروشگاه های قدیمی ده تا پانزده نفر را مشغول به کار کرده اند. اما وجود هایپرمارکت ها  باعث میشود  که ده فروشگاه تبدیل به یک مرکز شود در نتیجه به ما ضرر می رساند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.