به یاد شهید مدافع حرم، علی تمام زاده

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

به یاد شهید مدافع حرم، علی تمام زاده

به یاد شهید مدافع حرم، علی تمام زاده
1399/3/1


جام جم البرز : پاییز سال 1363 درختان انار تازه شکوفه داده بودند. خنکای پاییز توی شهر پیچیده بود.
در راه خانه داشت به موضوع انشایی که آقا معلم گفته بود، فکر می کرد. صدای خشاخش برگ های چنار که روی زمین ریخته بود در گوش علی طنین انداز شده بود.
در خانه را باز کرد و یک راست رفت کنار والور نفتی نشست و دفتر و خوکارش را درآورد و شروع کرد به نوشتن. ساعتی گذشت. مادر علی رفت توی اتاق پشتی تا پسرش را برای ناهار صدا کند. پسر نوجوان کنار والور دراز کشیده بود، گونه هایش بر اثر حرارت چراغ نفتی سرخ شده بود.
مادر اتاق را که کمی ریخت و پاش بود جمع کرد، کتاب و دفتر علی را توی کیفش گذاشت، مداد را از لای انگشتان فرزندش گرفت. کاغذی که زیر دستش بود نظرش را جلب کرد. برگه را برداشت. علی که تنها 8 سال بیشتر نداشت با خطی ساده نوشته بود:« ای کاش من هم زودتر بزرگ شوم و به جبهه بروم تا در راه اسلام به شهادت برسم.»
ازفرط خوشحالی، اشک در چشمان مادر حلقه زد. برگه انشاء را به سینه چسباند و برای پسرش دعا کرد.
سال ها گذشت، علی تمام زاده که حالا برای خودش مردی شده بود، در حوزه علمیه آیت الله ایروانی مشغول تحصیل شده بود. مهربانی در رفتار وسیمایش نمایان بود. هنوز هم مانند دوران نوجوانی دست به قلم بود. این بار به جای انشاء در محله شان نشریه ای دو برگی منتشر می کرد. برای همین بین هم محلی و رفقایش به «علی شلمچه» معروف شده بود.
علی تمام زاده که سال ها با علاقه و عشق به اهل بیت (ع) قد کشیده بود، حالا در راه مبارزه با دشمنان اسلام درسوریه به شهادت رسید. دعای مادر در حق فرزندش مستجاب شده بود و علی به آرزوی کودکی اش رسید. حالا آخرین برگ زندگی دنیوی شهید علی تمام زاده در صفحه آخر شناسنامه اش با مهر خوش رنگ به فیض شهادت نائل آمد، پر شده بود. پیکر علی تمام زاده که حالا لقب دومین شهید مدافع حرم را به خود اختصاص داده بود روی پلک های خیس شهر کرج تشییع شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.