نور باران عاشورا 3

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

نور باران عاشورا 3

نور باران عاشورا 3
1399/3/1

خبرنگار جام جم البرز: شهید «مهدي كاظمي» در هجدهم آذر1346 در خانواده‌ای مذهبي درشهر كرج ديده به جهان هستي گشود. از دوران وطفوليت با فرهنگ اسلام آشنا شد. دوران تحصيلات ابتدائي را در مدرسه «شهيد دارابي» راه‌آهن كرج طي کرد و سپس تحصيلات دوره راهنمايي را در مدرسه شهيد سعيدي سرحدآباد به اتمام رساند. پس از آن در رشته علوم تجربي در دبيرستان كرج (دهخدا) مشغول ادامه تحصيل شد.

مهدی کاظمی، بارها به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفت. در عین حال هیچ وقت از سواد آموزی غفلت نکرد. به همین خاطر در مجتمع رزمندگان واقع در دوكوهه ثبت‌نام کرد.
بعضی از استادان او مي‌گفتند: «کاظمی، جواني افتاده و متواضع و باهوش و محبوب و متين است. كم‌گوی و گزیده گوی بود و پركار آرام و درعين حال پرجنب و جوش، دل‌سوز و مهربان، مخلص و بي‌ريا.

مهدی کاظمی بعد از حضور در چندین عملیات بالاخره در عمليات عاشوراي 3 از ناحية صورت دچار سوختگي بمب‌های شيميايي شد. پس از بهبودي مجدداً به جبهه اعزام شد و با حضور چشمگير خود در عمليات والفجر8 در آزادسازي شهر مهم و استراتژيكي فاو نقش به سزائي داشت. به قول يكي از فرماندهان چشم راست گردان بود. او با سلاح آرپي‌جي‌اش و هم‌چنين با سلاح ايمانش خواب را از دشمن زبون گرفته بود تا اين‌كه بعد از عمليات ام‌الرصاص در شب جمعه اول اسفند ماه 1364 در جاده «فام‌القصر» قلب او مورد اصابت گلوله دشمن زبون قرارگرفته و به همراه جمعي از ياران صديق و باوفايش جان عزيزش را در راه اعتلاي اسلام و جمهوري اسلامي خالصانه فدا کرد و به مقصد و مقصود خويش رسيد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر