اخبار

 آخرین اخبار 
  • حمایت ازتولیدکننده جزووظایف دستگاههای اجرایی است جلسه بررسی مشکلات آب کشاورزان و گلخانه داران شهرستان به ریاست مهندس صادقلو فرماندار نظرآباد و باحضور بخشدار مرکزی، روسای ادارات جهادکشاورزی، برق و امور آب برگزار شد.
  • مرکز مبادلات کالا های الکترونیک در پیام راه انداز ی می شود رئیس و اعضای اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری ، تلفن همراه و لوازم جانبی به همراه جمعی از تجار این حوزه و با هدف بررسی حضور اصناف در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام و ایجاد مرکزی تحت عنوان مرکز تجارت الکترونیک از این منطقه بازدید کردند.
  • هجوم ملخ زبرا به روستاهای البرز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج ضمن تشریح جزئیات هجوم ملخ زبرا به روستاهای استان از حفر کانال روغن برای مقابله خبر داد.
  • اصحاب رسانه خود را آلوده جناح های سیاسی نکنند اولین جلسه اعضای شورای سازمان بسیج رسانه البرز با حضور ابراهیم نوروزی فر رییس سازمان بسیج رسانه البرز و جمعی از اعضا در محل دفتر این سازمان با محوریت اهداف، دستورالعمل ها و ماموریت های جدید بسیج رسانه استان برگزار شد.
  • اعطای وام اشتغال به بانوان سرپرست خانوار رئیس کمیته امداد ساوجبلاغ از جذب و تامین اعتبار وام قرض الحسنه برای راه اندازی کسب و کار به بانوان خود سرپرست خبر داد.
  • نشست کمیته فرعی مقابله باکرونابه ریاست بخشدار چهارباغ برگزارگردید درنشست فوق که درمحل سالن جلسات بخشداری و با حضور فرمانده انتظامی بخش،فرمانده حوزه مقاومت بسیج چهارباغ،مسئول سیاسی بخشداری ، روسا و نمایندگان ادارات متولی امر و دهیاران روستاهای تابعه بخش چهارباغ برگزار گردید
  • بررسی مشکلات شهرجدیدهشتگرد سرپرست شهردارى و اعضاى شوراى اسلامى شهرجدیدهشتگردبهمراه رئيس كلانترى با رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ ديدار و گفتگو كردند.
  • فراخوان ایجاد مراکز نوآوری مشترک با صنایع در حوزه های مواد و انرژی معاونت فناوری پژوهشگاه مواد و انرژی در راستای تقویت توافق نامه منعقده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با موضوع "ایجاد مرکز نوآوری با هدف رسوخ فناوری و نوآوری در زنجیره ارزش شرکت های بزرگ کشور از طریق مشارکت در تامین فضای استقرار، تامین تجهیزات و ارائه مشاوره های تخصصی"؛ فراخوان ایجاد مراکز نوآوری مشترک با صنایع در حوزه های مواد و انرژی در این مرکز را منتشر کرد.
  • کووید 19 آن روی سکه را هم نشان داد رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از تغییر علائم ابتلا به کرونا با بروز مشکلاتی از جمله گوارشی، عصبی و مغزی خبر داد.
  • مثبت بورس مثبت بورس عنوان یک برنامه ی رادیویی است .

با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

راه های مقابله با فوبیای کرونا در نشریه روانشناسی مشاور امین تشریح شد

 راه های مقابله با فوبیای کرونا در نشریه روانشناسی مشاور امین تشریح شد
1399/3/3

در سومین شماره نشریه دانشجویی مشاور امین وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی، با همکاری مرکز مشاوره امین واحد کرج، فوبیای کرونا و راه های مقابله با آن تشریح شد.
    به گزارش جام جم البرز، کیوان پهلوان مدیر مرکز مشاوره و روانشناختی امین واحد کرج با همکاری دکتر مرجان حسین زاده تقوایی عضو هیأت علمی این دانشگاه طی مقاله ای با تشریح مفهوم فوبیا به بیان راهکارهایی در خصوص مقابله با فوبیای کرونا پرداختند.
   در این مقاله آمده است: ترس و نگرانی مربوط به سلامت، پدیده ای است که بسیاری از افراد را در برهه هایی از زندگی پس از تجربه علائم بدنی ناآشنا، پخش گزارش های خبری در خصوص یک بیماری تهدید کننده بقای آدمی مانند کرونا، انجام آزمایش های پزشکی و یا در پی یک بیماری جسمی به خود مشغول می کند.
    دکتر حسین زاده تقوایی و پهلوان در این مقاله با اشاره به اینکه تنش و استرس در مقابله با پدیده های تازه و ناشناخته به منزله حالت هیجانی توام با هوشیاری مستقیم نسبت به نقص و نابسامانی جهانی است عنوان کردند: ترس، هیجانی سازگار درچنین موقعیتی است که سبب می شود در جهت مراقبت از خود و کاهش احتمال آسیب دست به کار شویم.
     آنان همچنین با بیان اینکه این حالات غالبا گذرا بوده و پس از مدتی فروکش می کند اظهار داشتند: در برخی موارد اضطراب سلامت ادامه می یابد که با بررسی های به عمل آمده از سوی پژوهشگران روشن شده که آنچه سلامت را با خطر روبرو می کند خود استرس نیست، بلکه روش ارزیابی فرد از استرس و شیوه هایی است که برای مقابله با آن انتخاب می کند.
   در بخش دیگری از این مقاله توصیه می شود با انجام اموری همچون: مدیریت منابع اطلاعاتی، انتخاب منابع موثق برای کسب آگاهی های لازم، مدیریت استرس با تغذیه سالم، استراحت و خواب کافی، پرداختن به کارها و سرگرمی های ذوقی و هنری، ورزش و فعالیت بدنی مناسب وگذراندن دقایقی در سکوت، به مقابله با موقعیت هایی برویم که بر آن کنترلی نداریم.
                       

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر