اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر تجهیزات پزشكی دانشگاه علوم پزشكی البرز خبر داد

روزانه دو تا سه هزار ماسک سه لایه در داروخانه های شبانه روزی توزیع می شود

 روزانه دو تا سه هزار ماسک سه لایه در داروخانه های شبانه روزی توزیع می شود
1399/3/6

به گزارش جام جم البرز، دکتر  محمد رشیدی مدير اداره تجهيزات پزشكي معاونت غذا و دارو  با اعلام این خبر افزود : خوشبختانه در تولید و توزیع مواد ضد عفونی کننده در استان مشکلی نداریم و در همه ی داروخانه ها وجود دارد و ماسک سه لایه نیز روزانه دو تا سه هزار عدد  در داروخانه شبانه روزی استان توزیع میشود و ظرف یکی دو روز آینده سازوکار لازم جهت توزیع ماسک در داروخانه های روزانه نیز انجام میشود.
وی با اشاره به نرخ مصوب عرضه ی ماسک در داروخانه های شبانه روزی گفت: ماسک سه لایه با قیمت 1600 تومان برای مصرف کننده عرضه می شود .  
وی در خصوصی توليد مواد ضد عفوني كننده در استان  گفت : مواد ضد عفونی کننده در استان به حد إشباع رسيده است و در همه داروخانه ها به وفور يافت ميشود
دکتر رشیدی در حال حاضر حدود ١٠ شركت صنعتي توليد كننده ماسك سه لأيه ، ٤ شركت توليد كننده ماسك N95 و حدود ٣٠ شركت نيمه صنعتي داريم كه جهت  مصارف عمومي  توليد ماسك را انجام ميدهند و با استاندارد های لازم و نظارت های معاونت غذا و دارو و اداره تعزیرات در حال فعالیت می باشند.
دکتر رشیدی تصریح کرد: از همان  روز هاي  نخست  شیوع کرونا أنبار استراتژيكي دانشگاه ايجاد شد و توزيع تمام اقلام با نظارت بالا انجام شد و هم اكنون نيز ميزان خوبي ذخاير در أنبارها موجود است.
دکتر رشیدی عنوان کرد: شركت هاي تجهيزات پزشكي در استان البرز بسیار  توانمند بوده و با استقرار  دستگاه هاي پيشرفته در حال برنامه ريزي هستند تا پس از رفع نياز كشور صادرات ماسك و اقلام حفاظت فردي را به ساير كشور ها انجام دهند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر