اخبار

 آخرین اخبار 

ایجاد 6 بازارچه دائم صنایع دستی در البرز

ایجاد 6 بازارچه دائم صنایع دستی در البرز
1399/3/7


سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان البرز گفت: با هدف تقویت و توسعه زیرساخت‌ها و اقدامات میراث فرهنگی استان البرز مراکز صنایع دستی دائم در سطح شهرستان‌های این استان راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش جام جم البرز، فریدون محمدی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان البرز، در نشستی که با صاحبان گردشگری استان و معاون امور هماهنگی استانداری البرز برگزار شد، گفت: امیدواریم با مساعدت مسؤولان مربوطه در نخستین مرحله اقدامات لازم را در راستای ایجاد سالن آمفی تئاتر در این مجموعه فراهم سازیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌‎های بخش خصوصی به توسعه و تقویت فعالیت‌های میراث فرهنگی و گردشگری کمک شایانی خواهد داشت و از این رو سعی می‌کنیم بیش از پیش از این ظرفیت بهره‌مند شویم.
محمدی با اشاره به اینکه در راستای رسیدن به اهداف خود رد استانم برنامه بلند مدت 4 ساله تهیه و تدوین شده است، اظهار کرد: همچنین اقدامات دیگر در چهارچوب برنامه کوتاه مدت برای یک سال تهیه کرده ایم و به زودی از این برنامه های با حضور اصحاب رسانه رونمایی خواهیم کرد.
وی گفت: بخش زیادی از برنامه‌ها مستلزم همکاری بین بخشی است که به عنوان مثال با همکاری شهرداری می‌توانیم به رفع برخی از مشکلات از جمله بازسازی و احیای کاخ مروارید بپردازیم.
وی در ادامه به وجود نواقص و مشکلات موجود در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کرد و یادآور شد: رفع معضلات تنها با کمک دستگاه‌های اجرایی و نظارتی محقق خواهد شد.
وی تاکید کرد که ما برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری باید اقداماتی از جمله داشتن موزه، تاسیسات گردشگری، آژانس‎های فعال، هتل‌های پر رونق، اقامتگاه‌ها و مراکز بومگردی را در دستور کار خود قرار دهیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اینکه برای احیا و راه‌اندازی چندین موزه در استان برنامه ریزی لازم انجام شده است، تصریح کرد: سعی داریم در هر شهرستان یک بازارچه دائمی صنایع دستی فعال کنیم.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر