اخبار

 آخرین اخبار 
  • حمایت ازتولیدکننده جزووظایف دستگاههای اجرایی است جلسه بررسی مشکلات آب کشاورزان و گلخانه داران شهرستان به ریاست مهندس صادقلو فرماندار نظرآباد و باحضور بخشدار مرکزی، روسای ادارات جهادکشاورزی، برق و امور آب برگزار شد.
  • مرکز مبادلات کالا های الکترونیک در پیام راه انداز ی می شود رئیس و اعضای اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری ، تلفن همراه و لوازم جانبی به همراه جمعی از تجار این حوزه و با هدف بررسی حضور اصناف در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام و ایجاد مرکزی تحت عنوان مرکز تجارت الکترونیک از این منطقه بازدید کردند.
  • هجوم ملخ زبرا به روستاهای البرز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج ضمن تشریح جزئیات هجوم ملخ زبرا به روستاهای استان از حفر کانال روغن برای مقابله خبر داد.
  • اصحاب رسانه خود را آلوده جناح های سیاسی نکنند اولین جلسه اعضای شورای سازمان بسیج رسانه البرز با حضور ابراهیم نوروزی فر رییس سازمان بسیج رسانه البرز و جمعی از اعضا در محل دفتر این سازمان با محوریت اهداف، دستورالعمل ها و ماموریت های جدید بسیج رسانه استان برگزار شد.
  • اعطای وام اشتغال به بانوان سرپرست خانوار رئیس کمیته امداد ساوجبلاغ از جذب و تامین اعتبار وام قرض الحسنه برای راه اندازی کسب و کار به بانوان خود سرپرست خبر داد.
  • نشست کمیته فرعی مقابله باکرونابه ریاست بخشدار چهارباغ برگزارگردید درنشست فوق که درمحل سالن جلسات بخشداری و با حضور فرمانده انتظامی بخش،فرمانده حوزه مقاومت بسیج چهارباغ،مسئول سیاسی بخشداری ، روسا و نمایندگان ادارات متولی امر و دهیاران روستاهای تابعه بخش چهارباغ برگزار گردید
  • بررسی مشکلات شهرجدیدهشتگرد سرپرست شهردارى و اعضاى شوراى اسلامى شهرجدیدهشتگردبهمراه رئيس كلانترى با رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ ديدار و گفتگو كردند.
  • فراخوان ایجاد مراکز نوآوری مشترک با صنایع در حوزه های مواد و انرژی معاونت فناوری پژوهشگاه مواد و انرژی در راستای تقویت توافق نامه منعقده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با موضوع "ایجاد مرکز نوآوری با هدف رسوخ فناوری و نوآوری در زنجیره ارزش شرکت های بزرگ کشور از طریق مشارکت در تامین فضای استقرار، تامین تجهیزات و ارائه مشاوره های تخصصی"؛ فراخوان ایجاد مراکز نوآوری مشترک با صنایع در حوزه های مواد و انرژی در این مرکز را منتشر کرد.
  • کووید 19 آن روی سکه را هم نشان داد رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از تغییر علائم ابتلا به کرونا با بروز مشکلاتی از جمله گوارشی، عصبی و مغزی خبر داد.
  • مثبت بورس مثبت بورس عنوان یک برنامه ی رادیویی است .

تا یک ماه آینده

بازگشایی کاخ موزه سلیمانیه کرج

بازگشایی کاخ موزه سلیمانیه کرج
1399/3/11کاخ سلیمانیه که به علت کرونا بازدید عموم از آن متوقف شده بود تا یک ماه آینده بازگشایی می شود و پذیرای عمومی علاقه مندان خواهد بود.
به گزارش جام جم البرز ، مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز گفت: اهمیت این کاخ در وجود نقاشی دیواری آن نهفته است.
 
مهدی طالبی افزود: تابلو‌های دیوارنگاره از بنیانگذاران سلاطین قاجار، که به لحاظ نوع تصویر، تکنیک هنری و رنگ‌های خاص منحصر به فرد است.
 
کاخ سلیمانیه یکی از کاخ‌های به جا مانده از دوران قاجار است که در محدوده‌ مرکزی شهر کرج واقع شده است. به صورت دقیق‌تر این کاخ بین بلوار‌های شهید چمران و امامزاده حسن و در محل فعلی دانشکده‌ کشاورزی (که خود از قدیمی‌ترین دانشکده‌های کشور است) بنا شده است.
 
نقاشی‌های دیواری تالار اصلی در جبهه غربی را ، فتحعلی شاه به همراه ۱۴ تن از پسرانش و در جبهه شرقی سر سلسله قاجار آقا محمد خان به همراه سران ایل قاجار، که عبدالله خان نقاش باشی سومین نقاش دربار به تصویر کشیده شده است. این تنها تصویر از چهره موسس این سلسله است.

کاخ سلیمانیه جز اولین بنا‌هایی است که به سبک پیلوت (بر روی پایه) ساخته شده است. این کاخ در ۲ اسفند ۱۳۲۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسید و در سال ۸۹ به کاخ موزه سلیمانیه تبدیل شد.

در گذشته در اطراف این کاخ ساختمان‌های دیگری همچون ساختمان فراش‌آباد، عمارت کلاه فرنگی، عمارت کلاه گلشن، عمارت در قرمزی و باغ‌هایی به نام باغ فردوسی، شاه و انگوری نیز وجود داشته که امروزه هیچ اثری از آن‌ها باقی نمانده است.

برج پنج طبقه‌ای نیز در ضلع شرقی برج قرار داشته که در حال حاضر تنها ویرانه‌ای از طبقه همکف آن باقی مانده. از این مجموعه بنا‌ها تنها عمارت کوشک آن بجای مانده است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر