اخبار

 آخرین اخبار 

معرفی برنامه های سیمای استان

معرفی برنامه های سیمای استان
1399/4/9

نشست رسانه ای نقد وبررسی برنامه های سیمای البرز در سالن کنفرانس صدا وسیمای مرکز البرز با حضور محمد ورزدار معاون سیما ، محمد علی کرد مصطفی مدیر پخش سیماومسعود متانی مدیر تولیدسیما و ساراحسینی مدیرروابط عمومی وجمعی از اهالی  رسانه برگزار گردید .
جام جم البرز: مدیر روابط عمومی صدا وسیمای البرزضمن خوشامد گویی به حاضرین  گفت : صدا و سیمای البرز با حضور آقای مقدسی (مدیر کل )یک بار دیگر راه اندازی شدودر این مدت  صدا و سیما توفیقات خوبی هم داشته است. می خواهیم در این نشست نقد و بررسی از برنامه گذشته داشته باشیم . به این امید که مثمر ثمر باشد و راهگشای ما در آینده! صدا و سیما همیشه از نقدهای سازنده استقبال  کرده است.
 در ابتدای این نشست ورز دار، معاون  سیمای استان البرز، گفت: ما از تمام نظرات جهت بهبود کار استقبال می کنیم. می خواهیم در این روز برنامه های تولید وپخش جدید خود را اعلام کنیم. می خواهیم فعالین فضای مجازی ومطبوعاتی را، راه اندازی کنیم واز تمام سلایق در این راه بهره مند خواهیم شد.
در ادامه این نشست اصحاب رسانه نظرات خود را درباره برنامه های پخش شده در صدا و سیما ارائه نمودند.
معاون سیما نیز با اشاره به انتقادات سازنده اصحاب رسانه گفت : در یک سال گذشته تولیدات خوبی در استان صورت گرفته است واستمرار نداشتن برنامه ها از نقاط ضعف برنامه های مرکز بوده است. خوشبختانه در سال گذشته برنامه های خوبی ساخته شده است ومیانگین تولید برنامه ها از نیمه دوم سال 98 تا حال حاضر حدود4 برابر وبا 11عنوان بوده که تمامی آن ها  به صورت مستمر بوده است.
ورزدار ادامه داد: در سال های گذشته از صبح تا ظهر برنامه تولیدی نداشتیم اماهم اکنون برنامه صبحگاهی با نام یه صبح دیگه از ساعت 8 صبح تا 9/15 پخش می شود . برنامه خانواده را داریم که ساعت پخش آن 10 صبح است. یکی از برنامه های موفق ما در آستان ملکوت است. این برنامه با حضور کارشناسان ونخبگان معارف مطرح استان به صورت زنده پخش می شود.
ایشان اظهار کرد:  برنامه عصرگاهی ستاره چین نیز به صورت زنده روزهای فرد ساعت 19پخش می شود. ماه نشین برنامه شبانه دیگری است که از هفته آینده روزهای فرد ساعت 22پخش می شود. باید بگویم که در نظر سنجی های تهران، برنامه مسابقه ما برنامه برتر وعالی دربین استان ها انتخاب شده و شایسته تقدیر دانسته اند. این را باید یادآور شوم که ما با شبکه های مختلف وماهواره ها در حال رقابت هستیم. به دست آوردن  این رتبه ها واقعا به سادگی نبوده است، الا  با زحمات همکاران وحمایت بی دریغ مدیریت مجموعه آقای مقدسی بوده است. خوشبختانه برخی برنامه های ما در جشنواره های سیما رتبه های خوبی کسب نموده وبرنامه صبح گاهی ما (یه صبح دیگه) تا پایان 98در بین استان ها ی با سوابق زیاد رتبه اول را به دست آورده است که البته این بسیار برای استان ما با ارزش است. برنامه ای دیگر با عنوان آوا نما است. این برنامه  میزبان تمام اقوام ایرانی است با موسیقی وفلکلور محلی کردی وگیلکی وتصاویری از استان البرز و اقوام ایرانی.
ماه نشین برنامه ای است که در آینده هر ماه میزبان یک آستان خواهد بود. برنامه مشترکی با استان قم داشتیم. این برنامه به مناسبت تولد حضرت معصومه (س) بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. برنامه ورزش البرز، برنامه نگاه مردم، برنامه اقتصاد پویا،  برنامه نشانی جمعه ها با موضوع امام زمان (عج )، برنامه پیش رو، برنامه خندان شو، برنامه نگارستان، بومرنگ، به تن، باغ ترانه، در شهر، به توان تو، کودک و نوجوان و .... را پخش خواهیم نمود. لازم به ذکر است که در سه ماهه اول سال 99 بیش از 500 ساعت تولیدات خارج از سیما داشته ایم .
 در سالهای گذشته مستند زیادی نداشته ایم اما در حال حاضر 14 مستند مصوب با موضوع چهره های ماندگار و... در حال تولید ، پیش تولید یا اتمام هستند ومستندی فاخر در هفته های آینده با موضوع اشتهارد بنام جاده 38 رونمایی خواهد شد وامیدواریم جوایز خوبی دریافت کند ومستندی دیگر در حوزه آبخیز داری است که در طالقان ساخته شده است وبنام پیرمرد وکوه ومستندی درباره آیت اله طالقانیبا نام موقت موهبت  در حال تهیه می باشد وسریالی بنام زندگی ((شگفت انگیز است)) با موضوع شعار سال است که تصویب شده است . ومستندی دیگر بنام پردیس کهن درمورد پردیس کشاورزی کرج  است که 3 قسمت می باشد  که یکی از دانشکده های  با سابقه وقدیمی کشاورزی در خاورمیانه است . ما نشست هایی با روسای دانشگاهها داشته ایم که در فازهای بعدی اجرا خواهیم نمود و3عناون سریال تصویب شده است ولی محدودیت هایی  در تهیه سریال ها داریم . 52 قسمت نمایش عروسکی داریم که به روان شناسی کودک می پردازد  . و پنج شنبه وجمعه برنامه ریزی کرده ایم که برنامه های شادی پخش شود. مدیر پخش سیما آقای کرد مصطفی نیز گفت : ما طی  6ماه گذشته بیش از 12 درصد افزایش مخاطب در مرکز البرز داشته ایم واتفاقی خوب بود وافزایش برنامه ها در این آمار موثر بوده است ودر استان 54 درصد مخاطب داریم .قبلا ً 6 درصد برنامه تولیدی داشتیم ولی الان بیش از 30 درصد برنامه تولیدی داریم ودر برنامه های تامینی نیز بازسازی آرشیوی انجام می دهیم .وتمام برنامه ها ی در مورد روستا را جمع اوری وتدوین وپخش می کنیم . وفیلم سینمایی روزانه ساعت 30/15 یک انیمیشن ساعت 30/13 وروزی دو سریال واحد تحقیقات که پلیسی وخارجی است وسریال ایرانی سلطان وشبان  را درحال پخش داریم ودر ساعت 23 سریال خارجی وساعت 15/11 سریال ایرانی پخش خواهد شد وبرنامه های پخش به صورت فصلی ، روزانه وشبانه متغیر می باشد .فیلم های اکشن ، هندی ، طنز ، کلاسیک را با توجه به برنامه روزانه پخش خواهیم کردولی در زمان مناسبت های خاص مثل دفاع مقدس فیلم های پخش خواهد شد . مسعود متانی مدیر تولیدسیما نیز با اشاره به شرایط کرونایی گفت این شرایط در تولیدات برنامه ها مشکلاتی به وجود آورد ودرطراحی واجرای برنامه های مورد نظر نیازمند زمان وهمکاری هستیم ورسانه ها اگر مورد ومطلبی ومطالبه ای هست مطرح کنند وما قطعاً پیگیری خواهیم کرد . در پایان خبرنگاران از استودیوهای صداو سیمای البرز ونحوه ساخت برنامه ها بازدید نمودند .
راه های ارتباطی با صدا وسیمای البرز: سامانه پیامکی است با شماره10002161و شماره  33163331پیامگیربرنامه نگاه مردمی برای پیگیری مشکلات مردم ! و شماره 33162211 روابط عمومی سازمان صدا و سیماست. روابط عمومی  پل ارتباطی میان مردم و صدا و سیماست.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر