اخبار

 آخرین اخبار 

رقابت مجازی 400 دانش آموز در جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور

رقابت مجازی 400 دانش آموز در جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور
1399/4/8

سومین پیش رویداد جشنواره ملی دانش آموزی سلول های بنیادی در قالب کارگاه های آموزشی و با شرکت کنندگانی از استان های مختلف کشور در البرز برگزار شد.


به گزارش جام جم البرز ؛ مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت : این کارگاه ها با مشارکت مدرسان مطرح و برجسته در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای رقابت دانش آموزان پایه نهم و دهم برگزار شد.
 سالار قاسمی افزود : برپایی این پیش رویداد به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی و در قالب کارگاه های آموزشی و با محور آشنایی با سلول های بنیادی، کار در آزمایشگاه سلول بنیادی، کار با حیوانات آزمایشگاهی، استخراج سلول بنیادی از مغز استخوان و کشت آن، پاساژ و شمارش سلول، فریز و دفریز، مهندسی بافت، کشت بافت گیاهی، مقاله نویسی وایده یابی و اخلاق درپژوهش های زیست پزشکی بود.
در این جشنواره مجازی ، علاوه بر دانش آموزان البرزی ، دانش آموزانی از استان های تهران ، اصفهان ، آذربایجان های شرقی و غربی ، اردبیل، چهار محال بختیاری، خراسان جنوبی، شمالی و رضوی ، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان، شهرستان های تهران و فارس حضور داشتند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر