اخبار

 آخرین اخبار 

مهندس علیرضا فرشادگوهر مدیر شرکت آسانسور سهند فراز دیبا گستر

خطر آسانسورهای غیر استاندارد را جدی بگیرید

 خطر آسانسورهای غیر استاندارد را جدی بگیرید
1399/4/19


جام جم البرز: متأسفانه صنعت ساختمان و صنف آسانسور نیز، در ایام شیوع ویروس کرونا و همچنین نوسانات قیمت ارز و دلار، به شدت متضرر شده و در شرایط بدی به سر می برد، از سوی دیگر نیز هیچ سازمان یا نهاد حمایتی، به این صنف کمک نکرده و مالیات سنگینی هم از آنها دریافت می کنند! در حالی که اغلب کارآفرین بوده و از مسئولین امر انتظار یاری و مساعدت بیشتری دارند که در این شرایط بحرانی، مورد توجه قرار گرفته و بتوانند کماکان سرپا بمانند... در این راستا گفتگویی اختصاصی با مهندس علیرضا فرشادگوهر مدیر با تجربه، متخصص و فرهیخته شرکت آسانسور سهند فراز دیبا و کارآفرین نمونه کشور انجام داده ایم که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:
چند سال است که در این زمینه فعالیت می کنید؟
 حدود 18 سال به صورت تخصصی در زمینه آسانسور و پله برقی مشغول به کار بوده و در حال حاضر نیز، هر مجموعه ما یک کار مشخصی را انجام می دهد: (ساخت کابین آسانسور، ساخت درب کابین، تولید قطعات، بازرگانی و واردات، خدمات و ...) و بطور مستقیم حدود 70 نفر و غیر مستقیم برای صدها نفر، زمینه کار و اشتغال را فراهم کرده ایم.
نقش آسانسور در ساختمان و مجتمع های مسکونی بسیار مهم و تعیین کننده است؛ از یک سو با جان و مال مردم سر و کار داشته و از سوی دیگر بسیار حساس و خطرناک می باشد، فلذا می بایست همه گونه امور طراحی، نصب و راه اندازی و خدمات سرویس و نگهداری آن، بر عهده شرکت های معتبر و با رعایت استانداردها و اصول ایمنی انجام شود.
چه مشکلاتی در صنف کاری شما وجود دارد؟
ما تنها صنفی هستیم که هیچ یک از اعضای آن، قیمت مصوب اتحادیه را رعایت نمی کنند! شاید یکی از دلایلی که باعث رکود صنف ما شده و از سوی دیگر نیز موجب سردرگمی شهروندان عزیز گشته، همین مسئله باشد. یکی از مشکلات جدی ما اینست که قیمت اقلام لحظه ای در حال نوسان بوده و این بی ثباتی ارز، توان کار در این عرصه را از اغلب شرکت های آسانسور گرفته است و بسیاری از همکاران ما در شرف تعطیلی و ورشکستگی هستند.
واقعیت اینست که با توجه به تحریم های موجود؛ دیگر اجناس اروپائی وارد کشور نمی شود، هر ارزانی هم بی دلیل نبوده و همینطور هر قطعه گرانی هم دلیل بر اصالت کالا نیست، متأسفانه اغلب موتورهای آسانسور و قطعات آن ها، با استفاده از نام برندهای اروپایی در بازارهای ما به فروش می رسند که تقلبی، بی کیفیت و غیراستاندارد می باشند، در شرایطی که در صنف ما تولید کنندگان صاحب نام ایرانی وجود دارند که با خرید از آن ها، هم از تولیدات داخلی حمایت کرده ایم و هم خدمات، گارانتی مناسب و کارائی قابل رقابت با برندهای مطرح دارند، بطور مثال برند فرش باف، که در حال حاضر تولید کننده سه برند انحصاری ایتالیایی بوده و به سفارش آن ها، جنس تولید می کند.
خوشبختانه اخیراً سازمان تعزیرات با هماهنگی اتحادیه صنفی ما؛ اقلام غیراستاندارد و تقلبی که حادثه ساز هستند، مانند موتورهای تقلبی را از سطح بازار جمع آوری می کنند ولی متأسفانه همچنان این اقلام وجود داشته و به صورت پنهان و آشکار عرصه می شوند.
چه توصیه ای به مردم و مدیران ساختمان ها جهت آگاهی بیشتر دارید؟
توصیه جدی ما به همه مدیران ساختمان و ساکنین مجتمع های مسکونی اینست که قبل از هرگونه انتخاب و اقدام عملی، به خوبی تحقیق بکنند، حوادث و مخاطرات آسانسور را مطالعه کنند، چون بیشتر حوادث و سوانح ساختمان ها مربوط به آسانسورهای غیراستاندارد بوده و در نهایت با انتخاب هوشمندانه و صحیح؛ یک شرکت معتبر و دارای صلاحیت را برای نصب و راه اندازی یا سرویس و نگهداری آسانسورهای خود انتخاب بنند.
هشدار جدی بنده به شهروندان محترم کرج این ست که نصب غیراصولی آسانسور، استفاده از نیروهای غیرمتخصص، استفاده از کالاها و اجناس بی کیفیت، ارزان و حتی دست دوم؛ مخاطرات بسیار زیادی را در پی داشته و با جان و مال شما بازی می کند، از سوی دیگر داشتن بیمه نامه هم برای هر آسانسوری لازم بوده ولی کافی نیست زیرا در صورت وقوع سانحه، شرکت های بیمه ای فقط زمانی خسارت و یا دیه می دهند که آسانسور استاندارد لازم را دارا بوده  و همچنین قرارداد سرویس و نگهداری با شرکت معتبر و ذیصلاح نیز منعقد شده باشد.
لطفا راه های ارتباطی خود را بیان بفرمایید.
آدرس: کرج خیابان درختی بلوار شهید حدادی کوکب شرقی نبش کوچه بهزادی پلاک 125
ایمیل : sahandfaraz. Diba@ gmail. Com
-09391501590
02633523284
واتس اپ 09391501590
Www.sahandfaraz-dibakaraj.blogfa.com

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.