اخبار

 آخرین اخبار 

درخواست برای اهدا پلاسما از بهبود یافتگان کووید ۱۹

درخواست برای اهدا پلاسما از بهبود یافتگان کووید ۱۹
1399/4/19

مدیرکل انتقال خون البرز از بهبودیافتگان کووید ۱۹ درخواست کرد برای کمک به درمان دیگر مبتلایان به این بیماری ، پلاسمای خون اهدا کنند.
به گزارش جام جم البرز،  میرمحمدعلی حسینی گفت: از بهبود یافتگان کرونایی که ۲۸ روز از درمان کامل و ترخیص آنها از بیمارستان گذشته باشد پلاسما دریافت می شود و این پلاسما برای درمان بیماران بدحال کرونایی استفاده خواهدشد.
وی افزود : به همین منظور انتقال خون استان البرز تمام روزهای هفته ، حتی  جمعه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر  آماده دریافت پلاسما از بهبود یافتگان و اهدا کنندگان خون است.
حسینی گفت  : داشتن سلامت کامل، میانگین سنی بین ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بالای ۵۰ کیلو گرم از شرایط بهبود یافتگان کروناست که قرار است پلاسمای خود را اهداء کنند و البته شرط مهم دیگر این است که ۲۸ روز از زمان ترخیص آنها از بهبودی آنها سپری شده است.
وی گفت : با برقراری تماس با بهبودیافتگان کووید ۱۹ که قرار است اهدای پلاسما انجام دهند مشاوره لازم انجام  می شود.
مدیرکل انتقال خون استان گفت: در طرح پلاسما درمانی، تمام آزمایشات روی نمونه خون های دریافتی انجام شده و بر اساس مشخص کردن گروه های خونی و کنترل سلامت، جمع آوری پلاسمای اهداکنندگان صورت می گیرد.
مدیرکل انتقال خون استان البرز گفت: انتظار داریم بهبود یافتگان کرونا با اهدای پلاسما در این طرح خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.