اخبار

 آخرین اخبار 

بزنی بیرانوند

عفاف و حجاب نشان دهنده کرامت انسان است

 عفاف و حجاب نشان دهنده کرامت انسان است
1399/4/22

رئیس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای شهر کرج: رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش‌آفرین بوده و موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود بلکه موجب سلامت روحی و حفظ ارزش‌های انسانی، کاهش چشمگیر آسیب‌های فردی و اجتماعی، آرامش و پایداری و استحکام نهاد مقدس خانواده، تربیت صحیح فرزندان و پاک نگه‌داشتن محیط اجتماع می‌شود.
جام جم البرز:  فریده بزنی بیرانوند با اشاره به نامگذاری ۲۱ تیرماه به نام روز حجاب و عفاف اظهارداشت: حجاب عملا عامل مهمی برای آزادی زن است نه اسارت، زن با رعایت حجاب در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می تواند نقش آفرینی عظیمی داشته باشد.
این مسئول در شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه حجاب هم برای آقایان است و هم برای بانوان، افزود: در قرآن مجید بیش از ۱۰ آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد؛ هرچه حجاب و پوشش ظاهری بیشتر و بهتر باشد در تقویت و پرورش عفت تأثیر بیشتری خواهد داشت و هرچه عفت درونی و باطنی بیشتر باشد حجاب و پوشش ظاهری هم بیشتر و بهتر خواهد بود.
بزنی بیرانوند با اشاره به اینکه اولین فلسفه حجاب، حرمت بخشیدن به زن می باشد، بیان کرد: زن مسلمان تجسم حرمت و عفت در جامعه است، پوشش اسلامی به نوعی احترام گذاشتن به زن و محفوظ نگه داشتن وی از نگاه های نامحرم است.
به گفته رئیس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای شهر کرج، امروزه برای مقابله با دسیسه های دشمنان بانوان ایران اسلامی باید حجاب فاطمی و زینبی داشته باشند، حجاب ارزش ماست و به هیچ وجه محدودیت نیست بلکه مصونیت است و بانوان عفیفه باید از حجاب خود دفاع کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.