اخبار

 آخرین اخبار 

با آغاز موج دوم شیوع بیماری

کووید 19 آن روی سکه را هم نشان داد

 کووید 19 آن روی سکه را هم نشان داد
1399/4/23

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از تغییر علائم ابتلا به کرونا با بروز مشکلاتی از جمله گوارشی، عصبی و مغزی خبر داد.
به گزارش جام جم البرز؛ حسین کریم گفت: در موج اول شیوع کرونا ، بیشتر افراد بالای ۶۰ سال مبتلا می شدند که علائمی همچون تب، بی حالی، ضعف و مشکلات تنفسی داشتند؛ اما در موج دوم، مبتلایان بیشتر از جوانان و نوجوانان هستند و علائمی نظیر مشکلات گوارشی، عصبی و مغزی دارند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به بالا بودن سرعت ابتلا به کرونا در بین جوانان و نوجوانان افزود: موج دوم شیوع کووید 19 که جامعه را درگیر کرده سنگین‌تر و متفاوت‌تر از موج اول است.
 در هفته های گذشته و با شروع دوباره فعالیت واحدهای صنفی و عادی سازی امور و کاهش حساسیت مردم ، متاسفانه شرایط به سرعت تغییر کرد و تعداد بیماران ناگهان افزایش یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، جدی نگرفتن هشدارها از جانب مردم را علت اصلی سرعت شیوع کرونا در استان البرز دانست و گفت: در حال حاضر البرز در شرایط هشدار قرار دارد و اگر شهروندان هشدارها را جدی نگیرند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، وضعیت استان به سرعت قرمز خواهد شد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: برای راه اندازی بیمارستان صحرایی و تجهیز نقاهتگاه‌های البرز هم دستور لازم صادر شده است تا در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان، در این مکان ها، به بیماران خدمات ارائه شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.