اخبار

 آخرین اخبار 

مدیرعامل شرکت ایمنی فراز و فرود غرب

هنگام نصب آسانسور با شرکت های صلاحیت دار قرارداد ببندید

 هنگام نصب آسانسور با شرکت های صلاحیت دار  قرارداد ببندید
1399/5/5


 جام جم البرز :شاید بارها در صفحه حوادث روزنامه ها در مورد حادثه در آسانسور مطالبی را خوانده اید به همین جهت و به لحاظ آشنایی بیشتر خوانندگان عزیز مصاحبه ای را با یکی از شرکتهای نصب آسانسور انجام داده‌ایم که ماحصل آن را در زیر می‌خوانید:


 لطفاً ضمن معرفی خود مختصری از فعالیت کاری تان بگویید؟


اینجانب ناصر فرید ابراهیم زاده هستم مدیرعامل شرکت ایمن فراز و فرود غرب که دارای پروانه طراحی مونتاژ می باشد . حیطه کاری ما نصب آسانسور، سرویس نگهداری و تولید قطعات آسانسور است که سه شعبه فروشگاه زنجیره ای هم در همین رابطه داریم البته فروشگاه آبیک هم  دو یا سه روز آینده افتتاح می شود .


چند سال است که در این زمینه فعالیت دارید و چه قطعاتی را تولید می کنید ؟
 ۱۷ سال است که  این کار را شروع کردم که در این مدت تولیدات قطعات آسانسورهم در دست گرفته و به غیرازموتوربقیه قطعات ، مثل تابلو فرمان آسانسور در دو مدل، درب آسانسور، کابین که تولید خودمان است البته یک سری از تولیدات را ما انجام می‌دهیم و یکسری از قطعات راهم به صورت شراکتی تولید می‌کنیم  ، البته هدف اصلی ما این است که از صفر تا صد  این کاراز یک برند باشد .


در تولیدات چقدر از محصولات ایرانی استفاده کرده اید؟


البته برای یک سری از قطعات ناگزیر هستیم ازجنس خارجی استفاده کنیم مثل تولید بعضی از قطعات تابلو آسانسور مانند(آی سی ) که باید خارجی باشد، توجه داشته باشید در هنگام کار،هیچ  شرکتی راضی نمی شود که برندش زیر سوال برود ، به طور مثال برای ساخت موتور چیزی حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ تومان صرف ساخت قالب های آن می‌شود ولی اورینگ جنس نامرغوب ۱۵ تومانی می‌گذارند که کل جنس ایرانی را زیر سوال می برد.


آسانسور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد  ؟
آسانسور باید ضریب اطمینان خیلی بالایی داشته باشد ،ضریب اطمینال آسانسور ۱۸ می باشد یعنی سه درجه بیشتر از هواپیما ست به طور مثال اگر قرار باشد در بدترین شرایط ۱۵ تن فشار بر کابین وارد شود هر سیم بکسل آسانسور ۲۰ تن بار را تحمل می کند حالا آسانسور با داشتن چهار رشته بوکسل ضریب آن چهار برابر می‌شود در مورد ترس مردم از آسانسور نیز باید عرض کنم در آسانسور قطعه مکانیکی وجود دارد به نام( پاراشوت)  که اگر بارکابین ازیک متر بر ثانیه بیشتر باشد توسط دستگاه دیگری که در آسانسور نصب است ، فرمان می‌گیرد و آنها  مانند ترمز عمل می کنند و مانع از سقوط کابین می شوند . البته این موارد به شرطی  درست عمل می‌کنند که نصاب ،مجرب و دارای تخصص باشد تا از این حوادث جلوگیری شود.


 شما چه توصیه ای دارید برای اینکه بتوان از آسانسور استاندارد استفاده کرد؟
 متاسفانه کرج بیشترین خانه های قولنامه ای را دارد و چون ساختمان ها قولنامه ای است الزامی به رعایت استاندارد ندارند و مردم هم اطلاعی از اینکه آیا آسانسوری که نصب شده است ایمن هست یا نه ندارند . ولی برای اینکه اطمینان داشته باشند باید با یک شرکت معتبر قرارداد ببندند .شرکت ذیصلاح ،شرکتی است که پروانه طراحی و مونتاژ دارد، عضو انجمن آسانسورباشدو... البته بیمه هم تاکید دارد باید با شرکتی که شرایط فوق را داشته باشدقرارداد بست  تا بیمه مسئولیت های بعدی را قبول کند.


 در مورد ضمانت آسانسورها نیز مطالبی  بفرمایید؟
 بعضی از قطعات ما ضمانت آنها روی خودشان است مثل موتور آسانسور ۲ سال گارانتی دارد. تابلوفرمان یا  درب آنها یک سال گارانتی دارد البته شرکت هم موظف است بابت قطعاتی که نصب کرده است سه ماه گارانتی بدهد.
 در مورد فرهنگ استفاده از آسانسورچه نظری دارید
 فقط کاری که باید انجام شود و بیشترین خدمت می باشد اطلاع رسانی است.  آسانسور به خودی خود هیچ ترسی ندارد اگربرق برود هیچ اتفاقی نمی‌افتد ،فقط باید در زمینه نصب ، نگهداری واستفاده  فرهنگ‌سازی شود .
کلام آخر...
توصیه من به ساختمان سازها و مدیران ساختمان ها این است که فقط با شرکت هایی قرارداد ببندندکه ذیصلاح باشند ودارای پروانه طراحی و مونتاژ باشند .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر