اخبار

 آخرین اخبار 

تصویربرداری فیلم ایران ۶۸ در فردیس کلید خورد

تصویربرداری فیلم ایران ۶۸ در فردیس کلید خورد
1399/5/7


 

کار تصویری فیلم طنز و نقادانه سینما و تلویزیونی ایران ۶۸ با کارگردانی متین اوجانی روز سه شنبه در مجتمع فرهنگی رفاهی شفق شهرستان فردیس استان البرز کلید خورد.

 

جام جم البرز به نقل از ایرنا: حمید رضا دشتی تهیه کننده فیلم ایران ۶۸  گفت: این گونه کارهای هنری برای نخستین بار است که در شهرستان فردیس انجام می شود .

وی با بیان اینکه خیلی از دوستان سوال می کنند که چرا فردیس را برای تهیه و تولید فیلم انتخاب کردید، اظهار داشت: فردیس به دلیل منطقه جغرافیایی خاص مورد توجه قرار گرفت و تمام صحنه های فیلم در این شهرستان اجرا و ضبط خواهد شد.

دشتی گفت: این مجموعه سینمایی با حمایت مسوولان شهرستان فردیس و مجموعه فرهنگی رفاهی شفق به تصویر کشیده می شود ضمن آنکه تمام عوامل پشت صحنه و دست اندرکاران این فیلم همگی از افراد حرفه ای سینما هستند.

وی توضیح داد:  متین اوجانی کارگردان ، پرویز کاظم لو مدیر تولید و  بازیگرانی مانند حامد آهنگی، سیاوش چراغی پور، اسداله یکتا، مجید شهریاری، مهران رجبی  و حشمت آرمیده در آن نقش ایفا می کنند.

تهیه کننده فیلم سینمایی ایران ۶۸  گفت: مدت فیلم ۹۰ دقیقه بوده که در قالب طنز و نقادانه به مسایل اجتماعی، سطح طبقات اجتماعی ، کمرنگ شدن نشاط و تعالی ،  فرهنگ آپارتمان نشینی و سن ازدواج می پردازد.

دشتی افزود: پلاک خودرویی ۶۸ کرج را انتخاب کردیم به خاطر اینکه این کار هنری شاخص شود و  در موسیقی فیلمنامه اعداد ۶ و هشت بوده که هم اسم پلاک ۶۸ است .

وی ادامه داد : مجموع اعداد ۶ و هشت عدد ۱۴ «چهارده معصوم (ع ) » می شود که در این جا نگاه مذهبی است .

دشتی گفت: تصویربرداری این فیلم اواخر مرداد ماه جاری  به اتمام می رسد و  پس از  میگس، مونتاژ، صداگذاری و موسیقی بعد از  ماه  صفر  امسال این فیلم اکران می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی این فیلم به صورت در رسانه خانگی و سپس از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

دشتی افزود: پس از اتمام فیلم سینمایی ایران ۶۸ ، کار تصویربرداری مجموعه دیگر به نام «عتیقه» را آغاز خواهیم کرد، سپس زندگینامه یکی از شهدای مدافع حرم و شهید محمدحسین فهمیده به

تصویر کشیده می شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر