اخبار

 آخرین اخبار 

سابقه کار و شایسته سالاری

دو اصل اساسی در متناسب سازی حقوق بازنشستگان بیمه

 دو اصل اساسی در متناسب سازی حقوق بازنشستگان بیمه
1399/5/8


معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی البرز : بر اساس دستورالعمل جدید ، افزایش حقوق بازنشستگان بیمه بر اساس سابق کاری و شایسته سالاری است و برای تمامی سطوح دستمزدی با ۱۰ تا ۳۵ سال سابقه خدمت از مرداد ماه اجرایی می‌شود.  
به گزارش جام جم البرز ؛ ابوالحسن قورچیان گفت : بر اساس دستورالعمل متناسب سازی حقوق ، حقوق بازنشستگان از ۱۰۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و برای کسانی که ۲۵ تا ۳۵ سال سابقه دارند و حق بیمه بیشتری پرداخت کردند، ضریب افزایشی در نظر گرفته شده است‌.
پیش از این افزایش حقوق به صورت یکسان به همه بازنشستگان تعلق می‌گرفت اما در دستورالعمل جدید ، افزایش حقوق بر اساس سوابق و شایسته سالاری خواهد بود و سازمان‌های کار و امور اجتماعی و تأمین اجتماعی ، آن را بر اساس تمهیدات دولت از مرداد ماه اجرایی می کنند.  
 معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی استان البرز افزود : هزینه معیشت بازنشستگان با افزایش ۱۰۰ درصدی از ۶۰ هزار تومان به ۱۲۰ هزار تومان و حق مسکن  از ۳۰ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.
 ابوالحسن قورچیان با اشاره به اینکه بیمه بیکاری تحت عنوان کمک هزینه معیشتی کرونا برای همه افراد آسیب دیده از شرایط کرونایی یکسان بوده است ، گفت : کمک هزینه کرونایی دولت از بهمن تا اردیبهشت به همه کارگران با هر دستمرد و سابقه به صورت یکسان پرداخت شد و از خردادماه پرداخت بیمه بیکاری بر عهده سازمان تامین اجتماعی است که به تناسب حقوق دریافتی پرداخت می‌شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر