اخبار

 آخرین اخبار 

دكتر دادخواه شهردار گرمدره در نشست با مجمع خیرین گرمدره

به سمت توانمندسازی مددجویان برویم

به سمت توانمندسازی مددجویان برویم
1399/5/8


نشست دکتر دادخواه شهردار گرمدره با حضور حجازی نیا امام‌جمعه گرمدره، سعیدیان نایب رییس شورای اسلامی شهر گرمدره و دبیر مجمع خیرین و همچنین خیرین شهرگرمدره در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد.
به گزارش جام جم البرز، دکتر دادخواه شهردار گرمدره در این جلسه با بیان اشاره به ورود امام جمعه گرمدره در هفته گذشته گفت: بی شک حضور شما در گرمدره موجب تعالی و پیشرفت شهر خواهد بود
وی ادامه داد: انجام چنین جلساتی که درجهت کمک‌ به مردم است سبب  دلگرمی مردم‌ بوده و باید تلاش شود دراین نوع جلسات تصمیمات جامعی برای مردم بگیریم.
وی مطرح کرد:هدف مهمی که مورد تاکید است این مهم خواهد بود که گرمدره به عنوان شهر مهربانی همراهی و همدلی پیشقدم در امور خیر خواهانه داشته باشد که خوشبختانه همه دارند تلاش می کنند باری را به دوش بکشند تا این امر تسهیل و در مسیری بیافتد که نتیجه بهتری بگیریم.
دادخواه گفت:مجمع خیرین به سمت توانمند سازی مددجویان پیش برود تا بتوانیم از تمام توانمندی که در شهر در بخش های مختلف وجود دارد استفاده کنیم و مسبب رسیدگی به مشکلات مردم در صنف های خودشان باشیم.
وی با اشاره به بیماری کرونا و مشکلات بسیاری که برای مردم و اصناف ایجاد شده اظهار کرد: کمک کنیم باری از دوش مرد بر داشته شود چرا که در شهر هنرمندان و ورزشکارانی و ... داریم‌ که  بسیاری از آنها  راغب نیستند به دلیل کرامت نفسشان‌مشکلاتشان را مطرح کنند.
وی مطرح کرد: باید کمک‌کنیم که از توانمندی های  این‌مجمع استفاده شود که خیرش به مردم استان و حتی کشور برسد.
دکتر دادخواه تصریح کرد: بارها در جلسات مطرح کرده ام همچون در جلسه آموزش وپرورش که ما در طرح جامع مان فضاهایی مثل آموزشی باید پیشبینی کنیم و نگاهمان را وسیع تر کنیم حتا خارج از گرمدره در امور خیرخواهانه ببریم.
شهردار گرمدره گفت که باید از توانمندی دوستان خیر  استفاده ببریم اظهار کرد:ساماندهی وضعیت خیریه ها مورد توجه است و بیشتر هدفم توانمند سازی نیازمندان  است.
دادخواه ادامه داد:ما نمی خواهیم‌نیازمندان‌ را به عنوان‌مددجو فرض کنیم بلکه توانمند سازی شان مد نظر است و باید کمک کنیم روزهایی برسد که خود آنها نیز روزی خود دست دیگری را بگیرند و مردم‌ نیز امیدوار باشند و امید به آینده بهتر داشته باشند و همه مردم‌بدانند که مردم در گرمدره مردمی هستند که پای کار ایستاده اند.
سعیدیان نایب رییس شورای اسلامی شهر گرمدره:
مراکز نیکوکاری گرمدره ساماندهی می شود
در این نشست سعیدیان نایب رییس شورای اسلامی شهر گرمدره همچنین اظهار کرد: مجمع خیران‌در سال ۹۸ کلید خورد و این‌جلسه  چهارمین جلسه است.  
وی تاکید کرد: مجمع با این هدف ساماندهی مراکز نیکوکاری راه اندازی شد چرا که مراکز نیکوکاری ما تعدادشان زیاد است و همه آنها در راستای اهداف خیریه فعالیت می کنند.
 نایب رییس شورای اسلامی شهر گرمدره تصریح کرد:دوستان تصمیم گرفتند مجمعی تشکیل شود تا همه خیران‌در بخش های مختلف شهر به صورت یکپارچه فعالیت نمایند.
وی بیان کرد: در گذشته دکتر دادخواه برنامه ریزی هایی کرده بود که هم‌اکنون‌به همان سمت و سو می رویم‌ و دلمان می خواهد این ترکیب کلید بخورد و کار شروع شود و گفتنی است که در این مجمع از قشرهای مختلف حضور دارند.
وی خبر داد: ۲۱ عنوان از بخش های مختلف در این مجمع حضور دارند.
سعیدیان ادامه داد:تمام امور خیریه شهر ما به قوت خود باقی است و دارد انجام‌می شود اما موازی کارهایی صورت میگیرد که باید در مجمع خیرین به این نتیجه برسیم  که برخی نیازمندان که بی بهره می ماند در این چرخه قرار گیرند .
این مسوول گفت:خیران‌ مدرسه ساز کشور هم اعلام آمادگی کرده اند که در شهر مان اگر فضای آموزشی داشته باشید در کنارتان خواهیم بود و برای سایر موارد نیز اعلام آمادگی کرده اند.
سعیدیان تصریح کرد: بیشتر به سمت سیاستهای کلان در بخش های مختلف حرکت کنیم .
این ‌مسوول افزود: در صنف های مختلف کمک به تقویت مردم در این بخش ها صورت گیرد تا بتوانیم مطرح کنیم‌که در شهر گرمدره به عنوان‌شهر مهربانی اتفاقات خوبی رقم خورده است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر