اخبار

 آخرین اخبار 

مجیدبابکی فر از صنف شیشه آینه کرج

شیشه، لباس یک ساختمان است

شیشه، لباس یک ساختمان است
1399/5/9


صنعت شیشه گری در ایران از قدمت بالایی برخوردار است که متاسفانه مورد بی مهری واقع شده است. در همین خصوص مصاحبه ای را با یکی از صنعت گران این حرفه انجام داده ام و امیدداریم با حمایت مسئولان این صنعت جان تازه ای بگیرد.
جام جم البرز: ضمن معرفی خود در مورد حرفه و کار خود توضیحاتی را بفرمایید؟
مجید بابکی فر هستم. ما از صنف شیشه و آینه در کرج هستیم. حدود 21 سال است که در این شغل مشغول فعالیت هستم و به علت هیجان  و شوقی که داشتم وارد این شغل شدم. در مجموعه ما 4پرسنل مستقیم و 6پرسنل به طورغیر مستقیم فعالیت دارند. خدمات ما انواع شیشه های ساختمانی است. هم اکنون شیشه سکوریت که مورد تایید آتش نشانی است کار اصلی ما را تشکیل می دهد. از آنجایی که شغل شیشه بری  کاملا تخصصی است، افرادی باید داخل کار شوند که خیلی کار آمد باشند. ساختمان  بدون شیشه هیچ نمادی ندارد، لباس یک ساختمان، شیشه آن است.
موقعیت شغلی شما در حال حاضر چگونه است؟
متاسفانه شغل ما در حال انقراض است. افرادی که قبلا در این شغل بودند، کم کم پیر شده اند و توان کار را ندارند. این در حالی است که جوانان نیز هیچ استقبالی از این شغل انجام نمی دهند. این شغل سنگین و بسیارحساس است. کسی تمایلی به ورود به این صنعت را ندارند. باتوجه به عدم همراهی جوانان در این شغل، شاید در آینده مجبور شویم شیشه را از خارج وارد کنیم.
درشغل شما چه مشکلاتی وجود دارد؟
شغل ما در اداره کار مجوز و استاندارد ندارد،این در حالی است که در اداره شیشه پاکن رسمیت دارد ولی شیشه بر نه رسمیت دارد ونه بیمه ای دارد.
کسانی که در این شغل هستند بدنشان پر از زخم است ویا نقص عضو دارند. این ها فقط به خاطر امرار معاش در این شغل فعالیت می کنند. ولی هیچ حمایتی از آن ها به عمل نمی آید.
وحرف آخر...
 تقاضای من از اداره کار توجه و حمایت ازکسانی است که در این شغل پر زحمت فعالیت می کنند. صنعت شیشه در ایران پیشرفت زیادی کرده است، ما با وجود کارخانجات و دستگاه های مختلف در این صنعت موفق هستیم.
90  درصد ابزار یراق ما  تولید داخل است. صادرات خوبی هم در این صنعت داریم.
شعار مجموعه ما این است که همیشه حق با مشتری است . ما توانستیم مشتریان زیادی را جلب کنیم ، چون به تعهدات خود عمل می کنیم  .ما دارای سایت مجازی هم هستیم که خدمات خود و سابقه کاری خود را در آن جا به نمایش گذاشته ایم.
از مردم تقاضا داریم از اتحادیه و صنف ما افرادی را برای کار خود انتخاب کنند که جواز کسب داشته باشندتا همه به تعهد خود عمل کنند و مشکلی پیش نیاید
از رسانه هم برای انتقال مطالب تشکر می کنم .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر