اخبار

 آخرین اخبار 

خانم دنیا احمدی مربی سفالگری

کار با خاک و گل به انسان آرامش می دهد

 کار با خاک و گل به انسان آرامش می دهد
1399/5/9


جام جم البرز: یکی از راه های شناخت تمدن قدیم، کار سفالگری آن قوم بوده است که ایران یکی قدیمی ترین تمدن ها را در جهان دارد. برای این که بیشتر از سفال و سفالگری بدانیم،  به سراغ یکی از مربیان سفالگری که خود سال ها در این رشته فعالیت داشته رفته ایم.  گفتگوی صمیمانه ما را با خانم دنیا احمدی بخوانید.
ضمن معرفی خود در زمینه حرفه تان نیز توضیح دهید؟
دنیا احمدی هستم مربی سفالگری. ده سال است که دراین حرفه مشغول به فعالیت هستم. چهار نفر در این کارگاه فعالیت دارند. رشته اصلی من طراحی لباس است ولی به علت علاقه زیاد وارد حرفه سفالگری نیز شده ام.
در مورد نوع آموزشی که دیده اید توضیح دهید؟
در فرهنگسرا آموزش دیده ام و مدرک خود را از صنایع دستی میراث فرهنگی دریافت کرده ام. ابتدا کار با چرخ را یاد گرفتم و به مرور  کار در کارگاه راشروع نموده و هم زمان آموزش را هم انجام دادم. البته حرفه اصلی من مدل سازی است. مدل ها براساس طرحی که مشتری سفارش می دهد، آماده می شوند.
هم زمان در کنارسفالگری کار با سرامیک و لعاب و ریخته گری را نیز انجام می دهم. از تولیداتمان و از طرف سازمان میراث فرهنگی، یک سری نمایشگاه برگزار کردیم.
کار با خاک و گل به انسان آرامش می دهد. باعث می شود انرژی های منفی از انسان دور شوند. بسیاری از روانشناسان افرادی را به کارگاه می آوردند تا گل بازی کنند. آن ها با این کار به آرامش می رسند.
وسخن پایانی.....
برای آموزش باید تمام امکانات چرخ و کوره فراهم  باشد تا افراد بیشتری یاد بگیرند.اگر در دادن تسهیلات وام  سختگیری نکنند،  باعث می شود افرادی بیشتری آموزس ببیند، و همه می توانند در خانه خود باخرید یک چرخ و کوره به فعالیت بپردازند و به یک درآمد زایی در خانه  خود برسند.
درخواست من حمایت بیمه از شغل ما وفراهم نمودن شرایط بیمه نمودن افراد در این شغل است.
 و بعد این که اگر به ما وام تعلق گیرد، ما می توانیم  با خرید تجهیزات فعالیت خود را گسترش دهیم.

آدرس اینستاگرام : raghs-khak@

شماره تماس : 09100228734

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر