اخبار

 آخرین اخبار 

از شرکت نفت تا کربلای پنج

از شرکت نفت تا کربلای پنج
1399/5/9


 

جام جم البرز:  شهيد «هوشنگ ابراهيمي»، سال 1337در خانواده اي مذهبي از روستاهاي شهرستان نوشهر به نام «پنجك» ديده به جهان گشود. پس از گذراندن دوره ابتدائي درهمان روستا در مقطع راهنمائي به تحصیل ادامه داد. سپس برای ادامه تحصیل به کرج آمدند تا ادامه تحصیل دهند.
هوشنگ فردی مومن و مذهبی بود و به اعتقادات خود هم  بسیار پایبند بود. اهل نماز و روزه و نماز جماعت بود. در مراسم‌های عزاداری امام حسین (ع) در مساجد و تکیه‌ها شرکت می‌کرد.
او پس از اخذ ديپلم براي گذراندن خدمت مقدس سربازي ثبت نام کرد.  پس از گذراندن دوره آموزشی، برای ادامه خدمت سربازی درنيروي هوائي مشغول خدمت شد. بیشتر ایام خدمت سربازی خود را در جبهه ها گذراند. پس از پایان دوره سربازی دريكي ازفروشگاه هاي كرج به طور موقت مشغول به كارشد. سپس به شرکت نفت رفت و به استخدام آن جا در آمد. هوشنگ ابراهیمی سال 1361 ازدواج كرد. ثمره این ازدواج دو فرزند بود. يكی پسر و دیگری دختر شد.
او درهمه صحنه‌هاي انقلاب شرکت فعال داشت. سپس یکی از فعالان بسیج در شرکت نفت شد. در همین ایام بود که به همراه تعدادي از همكاران خود به منطقه جنوب به‎طور داوطلبانه اعزام شد. او مدت ها در جبهه ها بود. سرانجام پس ازسلحشوري‌هاي فراوان در عمليات كربلاي 5 درمحل شلمچه با اصابت تركش درناحيه سينه و پا به درجه رفيع شهادت نائل آمد. تربت پاکش در پنجک نوشهر نمادی از ایثار و استقامت در راه وطن است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر