اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر بانک خون بندناف البرز

هدف ما ذخیره سلامت است

هدف ما ذخیره سلامت است
1399/5/11

 


جام جم البرز - شرکت فن آوری بن یاخته های رویان  در ایران مسیر تازه ای را شروع کرده است که در زمینه اطلاع رسانی نیاز به تبلیغات و حمایت فراوان دارد ،در این خصوص مصاحبه ای بامدیرنمایندگی بانک خون بند ناف رویان در البرز انجام داده ایم که در زیر می خوانید.
- ضمن معرفی خود در خصوص کارتان توضیح دهید؟
سمیرا پور عنقا هستم، چهارسال است که در زمینه ذخیره سازی خون  بند ناف  با شرکت رویان همکاری دارم  .رویان از سال ۸۳ فعالیت خود را در ایران آغاز کرده و نمایندگی البرز هم از سال ۹۳ در استان البرز مشغول به خدمت رسانی می باشد .
در گذشته خون بند ناف به عنوان زباله بیولوژیکی دور ریخته می شد، ولی اکنون از  سلول های خون بند ناف  برای درمان اکثر بیماری های صعب العلاج استفاده می شود. ما با خانواده ها قرار داد می بندیم و در کمترین زمان عمل ذخیره سازی انجام می شود.
چه امراضی با آن درمان می شود ؟
بیش از ۸۰ نوع بیماری  با منشاء خونی با این روش قابل درمان می باشد و بیماری های دیگر نیز در مرحله تحقیق و کارآزمایی هستند.
خانوادها برای اطلاعات بیشتر به کجا مراجعه کنند؟
خانواده ها می توانند با تماس یا ورود به سایت ثبت نام اولیه را انجام دهند و ما استاندارد های لازم و شرایط را بررسی کرده که از هفته سی و ششم بارداری به دفاتر نمایندگی ما مراجعه کنندو پس از هماهنگی با کارشناس خون گیر ،در اتاق عمل ظرف پنج دقیقه خون جدا شده  و به شرکت رویان انتقال داده می شود. این ارسال در سراسر ایران وجود دارد. تانکر های ذخیره ما با نیتروژن مایع به نگهداری و فریز سلول می پردازند، وبه مدت ۲۶سال ذخیره می شود. البته در فرایند ثبت ابتدا مبلغی از افراد گرفته و بعد این مبلغ سالیانه گرفته می شود.
اغلب چه کسانی به شما مراجعه میکنند؟
اغلب مراجعه کنندگان کسانی هستند که فرزند اول شان مشکل دارد و این خون را برای درمان می خواهند ولی اکثر خانواده ها این  را به عنوان پس اندازبه سلامت نگاه می کنند که در آینده از خدماتش استفاده کنند. هدف ما ذخیره سلامت است. در کشور عراق و عمان نمایندگی داریم و  یکی از قطب های معروف خاور میانه هستیم.
نکته پایانی .......
متقاضیان می توانند در سایت www.rsct.ir و یا شبکه های اجتماعی اهداف وعملکرد ما را دنبال کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر