اخبار

 آخرین اخبار 
  • صدور کشاورز كارت براي خرید سم وكود محصولات استراتژيك بانک کشاورزی به منظور تامین به موقع منابع مالی لازم برای تهیه و تدارک کود و سموم شیمیایی مورد نیاز برای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی، "کشاورزکارت" را با هدف خريد نهاده های کشاورزی در اختیار ذینفعان این بخش قرار می دهد.
  • پیامبراکرم(ص)معیارانسانیت و اخلاق هستند امام جمعه نظرآباددرخطبه مکتوب این هفته خودضمن تبریک هفدهم ربیع‌الاول سالروز میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق( ع) و هفته وحدت ، رسول اکرم را غایت خلقت و هدف خلقت ما (خلیفةالله) شدن راتنها در شباهت حداکثری ما به حضرت محمد (ص) دانست واین‌که خداوند متعال پیامبر(ص) را اسوه حسنه معرفی می‌کند گفت روز قیامت ما را با معیار شخصیت نازنین پیامبر اکرم می‌سنجند و ایشان معیار انسانیت و اخلاق هستند.
  • مخوف ترین علائم کرونا این روزها، مردم بخش زیادی از نیازهای سلامت خود را از راه های گوناگون به دست می آورند. این کار می تواند در بعضی مواقع مفید و در بسیاری از مواقع حتی خطرناک باشد. ویژه نامه های جام جم البرز شرایطی را فراهم کرده است که شنونده سوالات و پرسش‌های پزشکی شما باشد و به صورت مکتوب برای سئوال های شما جواب های مناسبی داشته باشد.
  • کشف اختلاس میلیاردی در شهرداری کرج فرمانده انتظامی استان گفت: یکی از کارمندان شهرداری کرج که با سوء استفاده از جایگاه شغلی اش 7 میلیارد ریال از اموال بیت المال را اختلاس کرده بود، توسط پلیس اقتصادی البرز دستگیر شد.
  • قطار اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به استان البرز رسید معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت گفت: این بنیاد در اولین سال حضور و فعالیت خود در حوزه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان البرز ۷۵۰ شغل خرد و خانگی را در مناطق محروم این استان ایجاد می‌کند.
  • طرح ممنوعیت هرگونه فعالیت صنفی پس از ساعت 23 شب اجرا شد  در پی شیوع موج سوم ویروس کرونا در کشور و به خطر افتادن سلامت عمومی شهروندان و در پی دستور دادستان شهر کرج مبنی بر تعطیلی تمامی واحد های صنفی و ممنوعیت هرگونه فعالیت صنفی پس از ساعت 23 ، طرح نظارت بر اجرای دقیق دستور دادستان کرج با حضور عوامل اجرایی واحد بازرسی و نظارت اصناف ،همراهی عوامل انتظامی اداره نظارت براماکن عمومی ، بهروز حصاری ریاست اتاق اصناف ، سرهنگ افشاری ریاست اداره اماکن و تنی چند از روسای اتحادیه های صنفی کرج ،از شنبه 3 آبان ماه سال جاری آغاز شد.
  • رسانه ها در جهت اطلاع رسانی دقیق و امید آفرینی گام بردارند  چیزی که هر روزه و بارها می شنویم، بهداشت و مراقبت در برابر بیماری کرونا و نترسیدن از این ویروس منحوس است. چرا که نگرانی ها از مبتلا شدن، باعث تضعیف سیستم ایمنی می شود و امکان گرفتاری ما را بیشتر می کند.
  • ختم گروهی قرآن برای هفتمین شهید سلامت در استان البرز  دکتر سمیه دهقان، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی البرزطی پیامی شهادت پرستار فداکار فاطمه شفیعی مقدم را تسلیت گفت و اعلام کرد ختم گروهی قرآن هدیه به روح آن شهید بزرگوار برگزار می شود. وَ بَشِّرِ اَلصّٰابِرِينَ اَلَّذِينَ إِذٰا أَصٰابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قٰالُوا إِنّٰا لِلّٰهِ وَ إِنّٰا إِلَيْهِ رٰاجِعُونَ
  • اجرای طرح آمران سلامت در شهرستان طالقان همزمان با سراسر کشور طرح آمران سلامت در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در شهرستان طالقان استان البرز اجرا می شود.
  • کتاب نمایشنامه "اسکرین شات" به قلم "ندا قربانیان" منتشر شد نمایش "اسکرین شات" به نویسندگی و کارگردانی "ندا قربانیان" بعد از کسب هفت جایزه برتر و معرفی به عنوان اثر برگزیده در "چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی" و اجرای عموم موفق در "تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر تهران" در سال 98، توسط "نشر نودا" منتشر شد.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه نظرآباددرخطبه مکتوب

اجرای عدالت وبرخوردبامفسدان خواسته عموم مردم است

 اجرای عدالت وبرخوردبامفسدان خواسته عموم مردم است
1399/6/22

 

امام جمعه نظرآبادضمن تشکرازدستگاه قضایی خواستارآن گردیدتا روندمبارزه بافساداقتصادی ومحاکمه مفسدان تداوم داشته باشد.

خبرنگارجام جم البرز- ساوجبلاغ ونظرآباد:

 وی درابتداضمن بیان خطبه۱۵۷نهج البلاغه وفرمایش  حضرت علی بن ابیطالب (ع) که می فرماید ای بندگان خدا بدانید که تقوا دژی محکم و شکست‌ناپذیر است ولی هرزگی و گناه ،خانه‌ای در حال فرو ریختن و خوارکننده است که از ساکنان خود دفاع نخواهد کرد وکسی که بدان پناه برد در امان نیست. آگاه باشید که با پرهیزکاری ریشه‌های گناهان را میتوان برید،
هدف غایی از خلقت انسان را هدایت و راهیابی او به سوی کمال انسانی و سیر صعودی برای رسیدن به مقام قرب الهی عنوان نمود که در این مسیر ،انسان همواره در معرض ابتلاء و امتحان قرار دارد و تنها با رعایت و حفظ تقواست که می‌تواند به خود مصونیت بخشد.

حجت الاسلام موسوی دربخش دیگری ازخطبه ضمن اعلام حساسیت های موجوددرزمینه تحصیلات دانش آموزان درسال جاری تحصیلی بصورت مجازی
وتوجه  دادن مسئولان ذیربط به نکات مربوط به نحوه تحصیل بااین شیوه اظهارنمودکه اگرچه آموزش مجازی محاسن و خوبی‌هایی مانند تسهیل در آموزش، سرعت در دسترسی به منابع و متون، برابری آموزشی در انتقال مفاهیم را دارداما تبعاتی نیز مانند کاهش ارتباط مستقیم معلم و دانش‌آموز، گسترده شدن کاربرد فضای مجازی در خانواده‌ها، نوجوانان و کودکان و کاهش فعالیت‌های پرورشی رانیز به همراه داردکه
انتظار می‌رود مسئولین ملی، استانی و شهرستانی اقدامات متناسب برای استفاده و بهره‌مندی ازعلم و دانش انجام داده و نسبت به آسیب‌های فضای مجازی فکر اساسی نمایند که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات از مهمترین  اقدامات می‌باشد.
امام جمعه نظرآبادبااشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری درآمریکاوذکراین نکته که  انتخاب بایدن یاترامپ  قرارنیست تغییری درنقشه راه آنان ایجادنمایداعلام نمودکه دشمن بیش از انرژی هسته‌ای از نفوذ منطقه‌ای و گسترش عمق راهبردی ایران اسلامی عصبانی است و آن چه درباره تفاوت آن دونفر گفته می‌شود بیشتر تاریخ مصرف انتخاباتی دارد.
وی ادامه داد اینکه گروهی در داخل به پیروزی بایدن  دل خوش نموده اند که دوباره آمریکا به برجام برگردد و گشایش‌هایی حاصل شود تصوری باطل است که نتیجه‌ای جز فرصت سوزی و خسارت نخواهد داشت.
وی  نقشه حرکت ملت ایران راپیشرفت و رفع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی عنوان که آن هم فقط از مسیر فرهنگ ناب اسلامی و انقلابی و اتکاء به توان بیکران ایرانی می‌گذرد.
امام جمعه نظرآباددرادامه ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم(ص) توسط
 نشریه فرانسوی شارلی ابدو انجام اینگونه اقدامات را از سر ضعف و کینه آنهادانست که در میدان مبارزه از جبهه مقاومت و اسلام انقلابی شکست خورده‌ وبااینگونه اقدامات بدنبال انتقام‌گیری از اسلام ناب محمدی  هستند.وی ضمن اشاره به این نکته که قصددیگردشمنان سنجش حساسیت هاوغیرت دینی مسلمانان کره خاکی میباشدکه
   با تکرار اهانت به ساحت قرآن و پیامبر اکرم (ص) به دنبال شکستن قبح و عادی‌سازی آن در بین مردم هستند.
حجت الاسلام موسوی درپایان خواستارواکنش هوشمندانه و متناسب با اینگونه حرکت ها ونیزمحکومیت آن ازسوی مسلمانان گردید.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.