اخبار

 آخرین اخبار 

مدارس غیر انتفاعی به حمایت نیاز دارند

مدارس غیر انتفاعی به حمایت نیاز دارند
1399/6/23


جام جم البرز : مدارس غیر انتفاعی در کنار مدارس دولتی سهم مهمی در آموزش ویادگیری دانش آموزان دارند .رفع موانع ومشکلات این نوع مدارس قطعاً در بهبود روند اموزشی تاثیر گذارخواهد بود. خبرنگارجام جم البرز با یکی از فعالان وپیشکسوتان حوزه آموزش گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :  
لطفاً خودتان را معرفی ومختصری از سوابق کاریتان بگویید؟
حمد الله محمدی هستم ، 33 سال سابقه آموزشی دارم و بازنشسته آموزش و پرورش هستم ، دبیر ریاضی بوده ام ، 23 جلد کتاب تالیفی ، کتب آموزشی و کمک آموزشی ریاضی انجام داده ام سرگروه ناحیه 2 کرج ، سرگروه ریاضی استان ، مدیر اجرایی گروه آموزشی استان ، مجری المپیاد های دانش آموزشی و در دهه 80 نیز پژوهشگر کرج بوده ام .
چگونه کار را شروع کردید ؟
 امسال امتیاز  مدرسه غیر انتفاعی را گرفته ایم و با 15 همکار شامل دبیر ، معاون وخدمات شروع به کار کرده ایم.
در شرایط کرونایی روند آموزش شما چگونه است ؟
با توجه به وجود ویروس کرونا در جامعه کلاس های ما به صورت آنلاین برگزار می شود و دبیران به صورت آنلاین به بچه ها آموزش می دهند . آمادگی برگزاری کلاس های حضوری را هم داریم اما در صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه دهند و پروتکل های جدید را جهت برگزاری کلاس ها به ما اعلام نمایند.
روش آموزشی ما روش فعال و پژوهش محور است که دانش آموزان کار های پژوهشی انجام می دهند . مشاورین متخصص ما کار دانش آموزان را نظارت می کنند .
در آموزش با چه مشکلاتی مواجه هستید ؟
با این وضعیت کرونا مشکلات حاد تر شده است . ضربه ای که به آموزش  بخاطر تعطیلی مدارس وعدم حضور دانش آموزان وارد شده است را شاید نتوان جبران کرد . مورد دیگر اینکه با وجودی که مدارس غیر انتفاعی هزینه ها را از روی دوش دولت کم کرده اند اما از آنان حمایتی نمی شود گاهی برای یک کار پیش افتاده باید چندین مرتبه به اداره رفت آمد کنیم و تبصره ها و آیین نامه ها مارا تحت فشار قرار می دهند . آزادی عمل آموزشی نیازمند این مدارس می باشد .
چه پیشنهادی برای حل مشکلات دارید ؟
راه حل این است که بروکراسی اداری کم شود و در مواردی راحت تر برخورد گردد .
متاسفانه بعضی از مدارس غیر انتفاعی فقط دانش آموزان را در مدرسه نگه داری می کنند اماآموزش تخصصی ندارند و در آخر نمره ای به دانش آموز میدهند .نباید برای جذب دانش آموز نمره هایی بدون زحمت به دانش آموز داد .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر