اخبار

 آخرین اخبار 

با آموزش های مهارتی بیکار نخواهید ماند

با آموزش های مهارتی بیکار نخواهید ماند
1399/6/23

 

جام جم البرز : انسانها همیشه نیازمند آموزش می باشند .آموزش های افراد در صورتی که کاربردی باشند در مهیا نمودن زندگی بهتر به او کمک زیادی خوهند نمود. جام جم البرز با مدیر عامل مجتمع فنی در این زمینه گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را در ادامه می خوانید :

داوود یعقوبی هستم مدیر عامل مجتمع فنی تهران نمایندگی البرز ،عضو هیئت صنفی رایانه ای البرز ، عضو شورای صنفی رایانه ای مرکزی کل کشور و عضو هیئت امناءاستان البرز البته مدرس دانشگاه نیز می باشم .  

مختصری از فعالیت مجتمع فنی تهران بگویید ؟

مجتمع فنی تهران ، نمایندگی استان البرز درسال 92 آغاز به کار کرد.  ابتدا فعالیت مجتمع در یک مکان کوچک به مساحت 300 متر شروع شد ودرحال حاضر حدود 3000 مترفضای آموزشی مجهز دارد  . ما دوره های مختلفی را تدوین کرده ایم. دوره هایی شامل شبکه ، فناوری و اراتباطات ،حسابداری ،مالی، بورس ،دوره های هنری ،نرم افزار های مهندسی ، حوزه تعمیرات گوشی ، برق و الکترونیک ، آموزش زبان و...

حدود سیصد نفر به طور تمام وقت و پاره وقت در ودر حوزه آموزش های تخصصی و کاربردی حال فعالیت هستند و ما توانسته ایم اشتغال زائی خوبی ایجاد نماییم.

بیماری کرونا چه تاثیری بر روند آموزش های مجموعه شما داشته است ؟

در این شرایط ما سعی کرده ایم آن رسالتی که برعهده داریم را حفظ کنیم وسلامتی مردم برایمان بسیار ارزشمند است  . به همین خاطر روزانه مجموعه را ضد عفونی می کنیم وفاصله گذاری ها ؛استفاده از ماسک و ...را رعایت می نماییم . در حال حاضر وارد آموزش های مجازی شده ایم و با توجه به اینکه تردد وبرگزاری کلاس های حضوری سخت شده است کلاس ها به صورت مجازی برگزار می شود.

 چه نوع برنامه های آموزشی دیگری دارید ؟

یکی از رسالت های ما این است که پرسنل سازمانی را براساس درخواستی که سازمان ها دارند نیاز سنجی و ارزیابی میکنیم و دوره هایی که نیاز دارند در محل مجموعه یا سازمان برگزار می کنیم و دوره هایی هستند که صنعت ونیازهای آن را پوشش می دهند . یک واحدی را طراحی کرده ایم به نام پروژه های فناوری ارتباطات و اطلاعات با شرکتی که من مدیر عامل آن هستم . پروژه هایی را در سطح استان و در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات برگزار کردیم.  قرار داد های نگهداری و تعمیرات داریم و در سازمان ها ، افرادی مستقر هستند و سرویس میدهند . در سال های قبل دپارتمانی را راه اندازی کرده ایم به نام آموزش های دانش آموزی که ما به صورت تخصصی با دانش آموزان و افراد زیر سن 25 سال کار می کنیم . آموزش هایی را هم داریم که در داخل مدارس ارائه می دهیم به عنوان فوق برنامه و مکمل . بعضی آموزش ها هم در حوزه های آی تی و دیگر حوزه هایی که برای بچه مناسب و مورد نیازشان است ارائه می شود . وقتی به کسی ما آموزش می دهیم تلاش می کنیم هم روی مهارت های نرم و هم روی مهارت های سخت افراد کار کنیم  . امروزه سوای مهارت های سخت باید مهارت های زندگی را به مردم آموزش دهیم تا هردو مهارت را آموزش ببینند .

در زمینه بیکاری جوانان وتحصیلکرده ها چه نظری دارید ؟

همیشه این موضوع مورد بحث بوده که خیلی ها میگویند که ما دانشگاه رفته ایم ولی نمیتوانیم وارد بازار کار شویم  . حرف من این است که  وظیفه ذاتی این نیست به نظر من 80 درصد وظیفه آن این است که تئوری و مسائل پایه علوم  را آموزش بدهد . دانشگاه باید زیر ساخت ها و پایه علم را آموزش بدهد و فرد را برای یادگیری آموزش های بیشترآماده کند. دانشگاه ها باید به صنعت نزدیک شوند . افراد باید بدانند که اگر آموزش های مکمل نبینند جهت اشتغال به مشکل می خورند . خیلی از افراد میگویند که کار نیست ، من این حرف را قبول ندارم ، خود من به عنوان کارفرما آگهی میزنم برای حسابدار ، 300 نفر می آیند ، ولی از 300 نفر گاهی هیچ فرد مورد تاییدی پیدا نمی کنیم . چرا ؟ چون افراد لیسانس حسابداری گرفته اند اما آموزش های مهارتی لازم را ندارند . افرادی هم هستند که مدرکی ندارند اما مهارتشان را کسب کرده ا ند و بسیار هم موفق می شوند .خیلی وقت ها مشکل بیکاری از خود افراد است .

حرف پایانی

ما در این شرایط سخت  تلاش کرده ایم با کمک مردم اشتغال و کار آفرینی را حفظ کنیم کارآفرین ها هم باید خودشان را با شرایط جدید وفق بدهند و با پافشاری و تلاش موفقیت کسب کنند .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر