اخبار

 آخرین اخبار 

آموزش بیش از 13 هزار بی سواد البرزی

آموزش بیش از 13 هزار بی سواد البرزی
1399/6/25


مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز : البرز در زمره 10 استان نخست کشور در تعداد پایین بی سوادان نسبت به جمعیت است.
به گزارش جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ سالار قاسمی امروز در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ کشور، 56 هزار نفر در البرز بی سواد بودند و به دلیل افزایش جمعیت و مهاجر پذیری بالای البرز، این آمار تغییر کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز افزود : هر سال سازمان سواد آموزی کشور سهمیه‌ای را برای با سواد کردن بی سوادان هر استان با توجه به شرایط و زیرساخت‌های آموزشی مشخص می کند.
قاسمی تاکید کرد: ریشه کنی بی سوادی یک وظیفه همگانی است که لازم است به این مسوولیت اجتماعی نگاه متفاوتی داشت تا افراد بی سواد از نعمت ارزشمند خواندن و نوشتن بهره مند شوند.
قاسمی همچنین اجرای مصوبات شورای پشتیبانی سواد با هدف افزایش نرخ باسوادی را در استان البرز ضروری خواند و گفت : تجهیز مراکز یادگیری محلی با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا با رویکرد تقویت مشاغل خانگی هم باید مورد توجه قرارگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز افزود: اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی برای معرفی افراد بی سواد و کم سواد از دیگر محورهای مهم در بخش سوادآموزی است که امیدواریم با شناسایی بزرگسالان بی سواد و جلب همکاری همه جانبه دستگاه های مسئول و مشارکت مردم و مدیران مدارس و بخش غیر دولتی برای جذب و آموزش جامعه هدف با اولویت خدمت به مناطق محروم و حاشیه شهر بیش از پیش اقدامات موثری انجام شود.
همچنین تنویر و ترغیب افکار عمومی برای بالا بردن سواد ، توسعه و تقویت مراکز یادگیری محلی ، توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در حوزه سوادآموزی ، تقویت نظارت بر فرآیندهای اجرایی و صیانت از اعتبارات از دیگر مواردی است که باید به آن نگاه ویژه ای کرد.
بیشتر بی سوادان استان البرز در حاشیه شهرها زندگی می کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر