اخبار

 آخرین اخبار 

کرج پایتخت ورزش نینجوتسودر کشور

کرج پایتخت ورزش نینجوتسودر کشور
1399/6/26


جام جم البرز : هنر نمایی دختران نینجا در برنامه تلویزیونی عصر جدید توجه همگان  را به این ورزش جلب نمود . ورزش نینجوتسو تشکیل شده از دو کلمه‌ «نین» به معنی بردباری و تحمل در عین قدرت و همچنین «جوتسو» به معنای هنرمی باشد . این دو کلمه در کنار هم معنای سبکی از زندگی را یادآور می شوند که در آن علاوه بر یادگیری مهارت‌های رزمی و تقویت قدرت جسمی ، بر داشتن روح و روانی زلال ، آزاد و فکر و اندیشه ای قوی اصرار می‌ورزد. خبرنگار جام جم البرز با اکبر فرجی پایه گذار این ورزش در استان البرز گفتگویی کوتاه انجام داده است که در ادامه می خوانید:
لطفا خودتان را معرفی نمایید ومختصری از فعالیت خود بگویید ؟
 اکبر فرجی هستم ، بیشتر در حیطه ورزش فعالیت دارم  وپایه گذار ورزش نینجوتسو هستم  ، در حال حاضر در استان البرز این ورزش را پایه گذاری کرده ایم . 28 استان کشور در این ورزش فعالیت می کنند و پایتخت این ورزش در ایران کرج است . بیشترین فعالیت ما دربخش  های ورزشی و فرهنگی است ما با جوانان کار می کنیم ، با این ورزش قدرت تصمیم گیری ، اعتماد به نفس و عزم و اراده آن ها را بالا می بریم .
ویروس کرونا  چه تاثیری بر روند کاری شما داشت ؟
ویروس کرونا با حضورش ،در ورزش اختلال  ایجاد کرد  ، به خاطر کرونا بیشتر باشگاه ها تعطیل شده است . در حال حاضر در استان البرز و کرج ما 7 باشگاه مخصوص نینجا داریم که به خاطر حفظ سلامت ورزشکاران سه باشگاه تعطیل  شده و تنها 4 شعبه به صورت سانس های مستقل فعالیت می کنند . برای کسانی که نمی توانند در باشگاه ها حضور داشته باشند کتاب وفیلم آموزشی به صورت فایل تهیه ودر اختیارشان قرار می دهیم تا بتوانند از این فایل ها استفاده نمایند.  
چه افرادی می توانند از این ورزش استفاده کنند ؟
فعالیت دراین رشته بیشتر از روی علاقه و عشق است یعنی از بچه سه ساله تا افراد  60 ساله  می توانند وارد این رشته شوندودر این ورزش سن اهمیتی ندارد .
در حال حاضرآمار دقیقی ندارم اما حدود 3000 نفرخانم و نزدیک به 5000 نفرآقادر این ورزش فعالیت می کنند .
از حضورتان در برنامه عصر جدیدبگویید ؟
سال گذشته با دختران نینجا در این برنامه پر مخاطب تلویزیونی معرفی شدیم و امسال با فرشتگان نینجا و بعد با پسران نینجا ادامه دادیم وتوانایی های خود را نشان دادیم . انشاءا... در آبان ماه که نیمه نهایی رقابت ها برگزار می شود بتوانیم به مرحله بعدی راه پیدا کنیم .
در پایان این گفتگو لطفاً حرف پایانی خود را بفرمایید؟  
خانواده ها می توانند با مراجعه به وبسایت ninja.ir صحت مربی فرزندان خود را استعلام کنند تا خدای نکرده وقتشان تلف نشود .
از رسانه جام جم بابت فراهم نمودن این فرصت واطلاع رسانی به مردم تشکر می کنم. هرکسی صداقت در کار داشته باشد می تواند در کارش موفق شود . صداقت اهرم موفقیت است  . ما باید خودمان هوای خودمان را داشته باشیم .

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر