اخبار

 آخرین اخبار 

خودکفایی نیازمند باور است

خودکفایی نیازمند باور است
1399/6/31


جام جم البرز : تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
لطفاً خودتان را معرفی نمایید ومختصری ازفعالیت کاریتان بگویید ؟
محمد رضا ترهنده ، مدیر عامل پارت برق ایرانیان می باشم . براساس یک اتفاق وارد تولید شدم و بعد از آن به تولید علاقه پیدا کردم .
من از آبان ماه سال 73 در زمینه تولید فعالیت دارم . شرکت ما در سال 87 تاسیس شد.  100 نفر نیروبه صورت مستقیم در شرکت و 250 نفر در منازل در حال کاروهمکاری با ما می باشند .
شرکت چه تولیداتی دارد، در این زمینه توضیحاتی بفرمایید؟  
شرکت کلید پریزهای خانگی و وسایل هم ردیف را تولید می کند.مزیت تولیدات ما سالم بودن و استاندارد بودن می باشد . توانسته ایم در این مدت تولیدات خود را به خارج کشور صادرکنیم و تولید کنندگان داخلی حتماً برای اعتبار خودکیفیت محصولات را بالاببرند.
در مورد خودکفایی چه نظری دارید ؟
تا به باور نرسیم نمی توانیم به خودکفایی برسیم .خودکفایی ساده نیست بایدبرای این کار بستر سازی شود . یک واحد تولیدی باید بتواند پرسنل ومحصولات تولیدی خود را در حد استاندارد تامین کند ، اگر شروع کار وادامه آن با تفکر همراه باشد موفقیت بدست می آید .
در تولید با چه مشکلاتی مواجه هستید ؟
ما در فضای مجازی فعال هستیم ،کالاهای ما در قالب همان شکل سنتی توزیع می شود . درسیستم توزیع کالامشکلاتی وجود دارد . متاسفانه کسی که محصول را می فروشد بیشتر از تولید کننده سود می کند ومصرف کننده تاوان آن را می دهد .در بحث تهیه مواد اولیه با مشکل مواجه هستیم وسازمان های بیمه ومالیات نیز باید با تولیدکنندگان همکاری کنند .
پیشنهاد شما برای حل مشکلات چیست ؟
تا زمانی که اقتصاد دولتی باشد شرایط به همین روند خواهد ماند. اقتصاد دولتی رانت می آورد و فساد ایجاد می کند. اقتصاد دولتی در هیچ جای دنیا موفق نبوده است. اقتصاد متعلق  و وابسته به  بخش خصوصی می باشد .  
در شرایط فعلی اگرتولید کننده نتواند مواد اولیه خود را تامین نماید مجبور است واحد تولیدی خود را تعطیل کند واین موجب بیکاری پرسنل می شود . به عنوان نمونه من درتهیه رول برنج از کارخانه های مس مشکلات زیادی دارم . برای حل مشکلات اقتصادی مدیریت جهادی لازم است .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.