اخبار

 آخرین اخبار 

رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه بوده اند

رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه بوده اند
1399/6/29

 

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و گفت: رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه هایی بوده اند که در تاریخ دوران دفاع مقدس ماندگار شده است.

به گزارش جام جم البرز،‌ در پیام «غفور قاسم پور» به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، آمده است: دوران حماسه ساز هشت سال دفاع مقدس ملت قهرمان ایران، با تأسی از حرکت تاریخی سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) ثمره ای بالنده از فرهنگ ایثار و شهادت را برای همیشه در تاریخ این مرز و بوم به جای گذاشته و دیباچه دفاع مقدس برگه های زرینی از تبلور باور و مرام انسان های پاک باخته ای است که اتصال به ملکوت را رهین ایمان خود ساخته اند.

وی با بیان اینکه رزمندگان کرجی هر کدام خالق حماسه ای بوده اند که در تاریخ جنگ ماندگار شده است، اضافه کرد: چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصتی برای انتقال مفاهیم و معارف دفاع مقدس به نسل حاضر خواهد بود تا دستاوردهای دوران دفاع مقدس را که در مفهوم ارزشمند ایثار تعریف می شود به نسل جوان منتقل و آنان را نسبت به این فرهنگ ناب و درخشان آگاه سازند. درس ها و پیام های دفاع مقدس الگویی برای پاسخگویی به نیازهای امروز جامعه در عرصه های مختلف جهاد اقتصادی، جهاد سلامت، مدیریت جهادی، سبک زندگی و حل مسائل اجتماعی و وحدت و انسجام ملی برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی است.

قاسم پور با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای گرامیداشت و ارج نهادن به مقام شهدا و رزمندگان است، اظهار داشت: حضور گروه های مردمی و رزمندگان  بسیجیان کرج همواره در جبهه جنگ مشهود بوده و نقشی پر رنگ و گامی تاثیرگذار در عملیات ها ایفا نموده اند. هفته  دفاع مقدس نیز بهانه ای برای برگشتن به خویشتن خویش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های آینده است.

بیان صریح و صادقانه دفاع شرافتمندانه ایرانیان در دوران هشت سال دفاع مقدس در قالب خلق آثار ارزشمند در حوزه های متنوع نیز برگ های زرینی از تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین است؛ تردیدی نیست که گنجینه پرگوهر دفاع مقدس هنوز حرف های بسیاری برای پدید آورندگان آثار همتراز شاهکارهای بزرگ حماسی جهان دارد و وظیفه همه ماست که از این گنج عظیم بهره های بیشتری ببریم.
 
کرج مرکز استان البرز در دوران 8سال دفاع مقدس 5250 شهید تقدیم انقلاب کرد که شهیدان «کیانپور»، «کلهر»، «فهمیده»، «بهنام محمدی»، «پناهی»، «میررضی»، «احسانی نژاد»، «گلکار»، «شرع پسند» و... در خطوط مقدم جبهه های حق علیه باطل به شهادت رسیدند. همچنین در این دوران، کرج 11هزار و 516جانباز و 957 آزاده تقدیم انقلاب نموده است. 31 شهریور تا 6 مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.
 
 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.