اخبار

 آخرین اخبار 

باغ موزه دفاع مقدس البرز پیشانی فرهنگی استان است

باغ موزه دفاع مقدس البرز پیشانی فرهنگی استان است
1399/6/29

 

معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج گفت: سالها بود که گزینه های متعددی بعنوان نماد استان البرز معرفی می شد، اکنون با افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، نماد فرهنگی البرز نیز شناخته خواهد شد.

به گزارش جام جم البرز، «غفور قاسم پور» با اشاره به برنامه افتتاح فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس استان البرز همزمان با چهل سالگی دفاع مقدس، گفت: هر شهری به یک نماد و هویت فرهنگی نیازمند است، کرج را به تعبیر مقام معظم رهبری ایران کوچک می نامیم و اکنون با گشایش درب باغ موزه دفاع مقدس استان البرز، کرج قلب تپنده این استان، نماد فرهنگی خود را به پشتوانه هزاران لاله گلگون بر پیشانی فرهنگی خود می نشاند.

وی با اشاره به اهمیت بازسازی گوشه هایی از دوران هشت سال دفاع مقدس در این باغ موزه فرهنگی افزود: این مکان نه بعنوان یک موزه صامت که باید روایتگر تاریخ فرهنگی غیورمردان این شهر و دیار باشد.

قاسم پور باغ موزه دفاع مقدس را گنجینه ای برای احیاء و حفظ ارزش های انقلابی عنوان کرد و گفت: با تدبیر و اهتمام مسولان امر، این باغ موزه کانون ترویج فرهنگ و پاسداشت ارزشهای چهل ساله یادگاران انقلاب اسلامی خواهد شد.

گفتنی است؛ این مرکز فرهنگی در ۴.۱ هکتار یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های کرج است که در سال ۹۶ کلنگ‌زنی شده بود. هم اکنون فاز اول این باغ‌موزه آماده افتتاح شده است که دوم مهر هم‌زمان با تعدادی از استان‌های کشور توسط رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح می‌شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.