اخبار

 آخرین اخبار 
  • بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت شهردار فردیس گفت: بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی در ابعاد مختلف با شماره تلفن 32210009دفتر تحریریه جام جم البرز همه روزه به غیر ایام تعطیل در وقت اداری تماس بگیرند تا مشکلاتشان با نام خودشان در همین ستون درج گردد.
  • نماد استقلال، آزادی، میدان جمهوری اسلامی کرج در معرض تخریب میدان جمهوری اسلامی کرج سال هاست به عنوان میعادگاه دلدادگان انقلاب اسلامی شناخته شده و مردم از این میدان خاطره های خوش تاريخی، آزادگی، مردانگی، همبستگی و بیعت عمومی با انقلاب اسلامی را دارند.
  • فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، وظیفه اصلی رسانه ها در کنترل ویروس کرونا دکتر آبروش، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز در دیدار با مدیر روزنامه جام جم البرز گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم و مسوولان در سراسر کشوردرآمده است. به طور قطع و یقین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.
  • ضرورت تعیین تکلیف فوری جانبازان فاقد صورت سانحه بالینی این مقاله به نمایندگی از سوی رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و بویژه جان بر کف مظلوم و کم توقع دوره نبرد حق علیه باطل خطاب به ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
  • گوئي درآسمان ها پرواز مي كنم شهيد سيدمهدي اعتصامي درسال 1348درخانواده اي مذهبي ومتدين ديده به جهان گشود. تحصيلات ابتدائي را در مدرسه قلم كه درآن زمان مذهبي ترين مدرسه كرج بود آغاز كرد. سید مهدی ازحافظه واستعداد خاصي برخوردار بود
  • اجرای عملیات رنگ آمیزی سرعت گیر‌های معابر منطقه ۲ شهرداری فردیس مدیر منطقه ۲ شهرداری فردیس از اجرای طرح رنگ آمیزی سرعتگیر های معابر این منطقه خبر داد.
  • ادامه عملیات عمرانی در مهدی آباد چهارباغ لکه گیری و آسفالت معابر و کوچه های مهدی آبادشهرستان چهارباغ ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد
  • اعمال محدودیت ها در البرز از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه تمدید شد نماینده عالی دولت در استان البرز از تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه خبر داد و گفت: بدون شک همراهی مردم برای رعایت محدودیت ها، دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا موثر و لازم است.
  • مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای‌ دانش آموز شهرستان نظرآباد به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و طبق برنامه ریزی ستاد بزرگداشت این هفته حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد موسوی امام جمعه، مسعود مهران نیا مدیر آموزش و پرورش، محمد جان محمدلو فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ناحیه، شفیعیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، پیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مسئولین و دانش آموزان شهرستان نظرآباد، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضمن حضور در گلزار مطهر شهدای دانش آموز شهرستان، غبار روبی، عطر افشانی مزار شهدا، اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه داشتند و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی داشتند خبرنگارجام جم البرز-ساوجبلاغ ونظرآباد: .بنابه تماس جهانشاهلومدیرروابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان نظرآباد

کلاغ تشنه و کوزه آب

کلاغ تشنه و کوزه آب
1399/7/3

 

جام جم البرز: فصل تابستان بود. هوا گرم و آسمان هم صاف و آبی بود.خورشید هم از بالا به شدت در حال تابیدن بود. کلاغ تشنه ای در به در به دنبال آب می گشت. چند هفته ای بود که از باران خبری نبود. تمام گودال ها و حوضچه های آبی که کلاغ بیچاره از آن ها آب می نوشید، خشک شده بود.
بالاخره کلاغ تشنه بعد از مدتی جستجو خسته و بی حال به دیوار باغی رسید. روی دیوار نشست تا کمی خستگی در کند. یک دفعه چشمش به کوزه آبی افتاد که پشت در خانه گذاشته بودند.
کلاغ تشنه با عجله به طرف کوزه پرواز کرد و بدون معطلی سرش را توی آن فرو برد. او می توانست آب را در ته کوزه ببیند اما نمی توانست آن را بنوشد. گردن کوزه اینقدر بلند و باریک بود که منقار کلاغ به آن نمی رسید. کلاغ تشنه خیلی سعی کرد تا کمی آب از کوزه بنوشد، ولی بی فایده بود. برای یک دقیقه ایستاد. با خودش فکر کرد و فکر کرد. بالاخره گفت:«شاید بتوانم با منقارم محکم بزنم و دهانه کوزه را بشکنم.»
بعد با منقارش محکم به کوزه زد. این کار را خیلی تکرار کرد، اما باز هم فایده نداشت. کلاغ باز هم با خودش فکر کرد و گفت:« ها، حالا فهمیدم، اگر بتوانم کوزه را به یک طرف برگردانم، آب آن بیرون خواهد آمد. بعد سعی کرد کوزه را برگرداند، اما زورش نرسید.»
یک دفعه چیزی به خاطرش رسید. با صدای بلند قار قاری کرد و گفت:« آن قدر توی کوزه سنگریزه می ریزم تا  آب بالا بیاید.»
این کار را کرد. دیواری که کلاغ قبلا روی آن نشسته بود، پر از شن و سنگریزه بود. کلاغ تشنه دست به کار شد. با منقارش از سنگریزه ها برمی داشت و توی کوزه می انداخت. آن قدر این کار را تکرار کرد تا این که کم کم سنگریزه ها کوزه را پر کردند.
آب بالا و بالاتر آمد. سرانجام، کلاغ تشنه بعد از زحمت زیاد توانست منقارش را در آب سرد کوزه فرو کند و تا آن جا که می توانست از آب خنک کوزه بنوشد.
«باید برای رسیدن به هدف تلاش کرد.»

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.