اخبار

 آخرین اخبار 
  • بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت شهردار فردیس گفت: بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی در ابعاد مختلف با شماره تلفن 32210009دفتر تحریریه جام جم البرز همه روزه به غیر ایام تعطیل در وقت اداری تماس بگیرند تا مشکلاتشان با نام خودشان در همین ستون درج گردد.
  • نماد استقلال، آزادی، میدان جمهوری اسلامی کرج در معرض تخریب میدان جمهوری اسلامی کرج سال هاست به عنوان میعادگاه دلدادگان انقلاب اسلامی شناخته شده و مردم از این میدان خاطره های خوش تاريخی، آزادگی، مردانگی، همبستگی و بیعت عمومی با انقلاب اسلامی را دارند.
  • فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، وظیفه اصلی رسانه ها در کنترل ویروس کرونا دکتر آبروش، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز در دیدار با مدیر روزنامه جام جم البرز گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم و مسوولان در سراسر کشوردرآمده است. به طور قطع و یقین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.
  • ضرورت تعیین تکلیف فوری جانبازان فاقد صورت سانحه بالینی این مقاله به نمایندگی از سوی رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و بویژه جان بر کف مظلوم و کم توقع دوره نبرد حق علیه باطل خطاب به ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
  • گوئي درآسمان ها پرواز مي كنم شهيد سيدمهدي اعتصامي درسال 1348درخانواده اي مذهبي ومتدين ديده به جهان گشود. تحصيلات ابتدائي را در مدرسه قلم كه درآن زمان مذهبي ترين مدرسه كرج بود آغاز كرد. سید مهدی ازحافظه واستعداد خاصي برخوردار بود
  • اجرای عملیات رنگ آمیزی سرعت گیر‌های معابر منطقه ۲ شهرداری فردیس مدیر منطقه ۲ شهرداری فردیس از اجرای طرح رنگ آمیزی سرعتگیر های معابر این منطقه خبر داد.
  • ادامه عملیات عمرانی در مهدی آباد چهارباغ لکه گیری و آسفالت معابر و کوچه های مهدی آبادشهرستان چهارباغ ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد
  • اعمال محدودیت ها در البرز از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه تمدید شد نماینده عالی دولت در استان البرز از تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه خبر داد و گفت: بدون شک همراهی مردم برای رعایت محدودیت ها، دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا موثر و لازم است.
  • مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای‌ دانش آموز شهرستان نظرآباد به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و طبق برنامه ریزی ستاد بزرگداشت این هفته حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد موسوی امام جمعه، مسعود مهران نیا مدیر آموزش و پرورش، محمد جان محمدلو فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ناحیه، شفیعیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، پیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مسئولین و دانش آموزان شهرستان نظرآباد، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضمن حضور در گلزار مطهر شهدای دانش آموز شهرستان، غبار روبی، عطر افشانی مزار شهدا، اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه داشتند و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی داشتند خبرنگارجام جم البرز-ساوجبلاغ ونظرآباد: .بنابه تماس جهانشاهلومدیرروابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان نظرآباد

رییس کمیسیون هنر وارتباطات شورای شهر کرج

دیوارهای بتنی کرج را احاطه کرده اند 

دیوارهای بتنی کرج را احاطه کرده اند 
1399/7/10


سخنگو و رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: دیوارها و پنل های بتنی که در نصب آنها شتابی معنادار دیده می شود، بدون در نظر گرفتن هویت مکانی و فرهنگی مناطق نصب شده، کرج را احاطه کرده اند و به سیما و منظر شهری و ارکان هویت ساز شهر لطمه جدی زده اند.
به گزارش جام جم البرز، رحیم خستو در شانزدهمین جلسه کمیسیون هنر وارتباطات  شورای اسلامی شهر کرج که با حضور اعضاء کمیسیون، معاونین شهرسازی و معماری، فنی و عمرانی و روسای سازمانهای سیما و منظر و فرهنگی و ورزشی شهرداری کرج، مشاورین و اصحاب رسانه با موضوع «بررسی معضل دیوارهای بتنی سطح شهر» برگزار شد، اظهار داشت: حساسیت اعضاء شورای شهر در خصوص دیوارها و پنل های بتنی از زمانی شروع شد که این دیوارها رو به افزایش و از حالت طبیعی خود خارج شدند بگونه ای که ارتباط  فضای بیرون و داخل را کاملاً احاطه و سازه های بتنی بدون در نظر گرفتن هویت مکانی و هویت شهری همه شهر را فراگرفتند.

خستو با بیان اینکه بازنمایی فرهنگ اهمیت زیادی در هویت‌ بخشی شهر دارد، تصریح کرد: ماهیت و کارکرد دیوارها بر همه مشخص است در گذشته معمولاً برای بنای دیوارهایی که توسط شهرداریها و چه مالکین خصوصی احداث می شد، از دیوارهای آجری و نرده استفاده می شد که هم اصول زیباسازی را حفظ می کردند و هم از لحاظ امنیت مورد اهمیت بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از شتاب در نصب پنل های بتنی بیان کرد: شتاب در جانمایی دیوارهای بتنی به خصوص در مناطق مهم شهری سئوال برانگیز است البته جای تقدیر است که سرعت عمل این کار بالا بوده اما شتاب زده و بدون توجه به سیما و منظر شهری انجام شده است.

 رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: در ارتباط با جانمایی دیوارهای حائل باید با هماهنگی عوامل ذیربط و با مطالعه عناصر هویت ‌بخش شهری با ضرورت تبیین مفهوم ‌شناسانه هویت شهری، هویت مکانی و هویت فرهنگی شهر و بازشناخت روابط میان آنها حتماً لحاظ شود و در این راستا باید دیوارهایی نصب شود که تمام هویت ها را داشته باشند و امنتیت را نیز تامین کنند.

عباس زارع نیز طی اظهاراتی گفت : معتقدم برای هر اقدامی که به هر شکلی در شهر انجام می دهیم مثل کاشت درخت، ساخت دیوار یا اجرای پروژه های شهری باید تبعات فرهنگی و آنچه در ذهن مردم تداعی می شود را بسنجیم اما این موضوع در شهرداری کرج جانیفتاده است.
عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه افزود: نشر حوزه فرهنگ در ابعاد مختلف کاری در حوزه شهری در اولویت مدیریت شهری بخصوص سازمان فرهنگی اجتماعی قرار بگیرد و یک پیامی به مردم القا کند که هنوز در شهرداری به آن دست نیافته ایم؛ شاید برگزاری این جلسات است که بتواند فرهنگ ذهنی را تطبیق دهد و آثار شهری از نظر بیننده و پیامد فرهنگی آن منعکس و قضاوت شود.
زارع با بیان اینکه ضابطه ها را در شهر برای مردم سختگیرانه می کنیم در حالیکه هیچ ضابطه ای بر رفتار خودمان نداریم، تاکید کرد: کارهای فرهنگی مانند گردهمایی، تئاتر و... کارهای مکمل در شهر هستند و ساخت و ساز ابنیه ها و پل ها که از نظر بصری مردم با آن مواجه می شوند اصولی باید به آنها پرداخته شود. دیوارهای بتنی که بدون در نظر گرفتن موضوع زیبایی شناسی و پیوست فرهنگی در سطح شهر انجام شده است جمع آوری شود و در پروژه های دیگر شهر استفاده شود.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.