اخبار

 آخرین اخبار 
  • بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت شهردار فردیس گفت: بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی در ابعاد مختلف با شماره تلفن 32210009دفتر تحریریه جام جم البرز همه روزه به غیر ایام تعطیل در وقت اداری تماس بگیرند تا مشکلاتشان با نام خودشان در همین ستون درج گردد.
  • نماد استقلال، آزادی، میدان جمهوری اسلامی کرج در معرض تخریب میدان جمهوری اسلامی کرج سال هاست به عنوان میعادگاه دلدادگان انقلاب اسلامی شناخته شده و مردم از این میدان خاطره های خوش تاريخی، آزادگی، مردانگی، همبستگی و بیعت عمومی با انقلاب اسلامی را دارند.
  • فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، وظیفه اصلی رسانه ها در کنترل ویروس کرونا دکتر آبروش، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز در دیدار با مدیر روزنامه جام جم البرز گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم و مسوولان در سراسر کشوردرآمده است. به طور قطع و یقین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.
  • ضرورت تعیین تکلیف فوری جانبازان فاقد صورت سانحه بالینی این مقاله به نمایندگی از سوی رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و بویژه جان بر کف مظلوم و کم توقع دوره نبرد حق علیه باطل خطاب به ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
  • گوئي درآسمان ها پرواز مي كنم شهيد سيدمهدي اعتصامي درسال 1348درخانواده اي مذهبي ومتدين ديده به جهان گشود. تحصيلات ابتدائي را در مدرسه قلم كه درآن زمان مذهبي ترين مدرسه كرج بود آغاز كرد. سید مهدی ازحافظه واستعداد خاصي برخوردار بود
  • اجرای عملیات رنگ آمیزی سرعت گیر‌های معابر منطقه ۲ شهرداری فردیس مدیر منطقه ۲ شهرداری فردیس از اجرای طرح رنگ آمیزی سرعتگیر های معابر این منطقه خبر داد.
  • ادامه عملیات عمرانی در مهدی آباد چهارباغ لکه گیری و آسفالت معابر و کوچه های مهدی آبادشهرستان چهارباغ ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد
  • اعمال محدودیت ها در البرز از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه تمدید شد نماینده عالی دولت در استان البرز از تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه خبر داد و گفت: بدون شک همراهی مردم برای رعایت محدودیت ها، دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا موثر و لازم است.
  • مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای‌ دانش آموز شهرستان نظرآباد به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و طبق برنامه ریزی ستاد بزرگداشت این هفته حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد موسوی امام جمعه، مسعود مهران نیا مدیر آموزش و پرورش، محمد جان محمدلو فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ناحیه، شفیعیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، پیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مسئولین و دانش آموزان شهرستان نظرآباد، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضمن حضور در گلزار مطهر شهدای دانش آموز شهرستان، غبار روبی، عطر افشانی مزار شهدا، اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه داشتند و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی داشتند خبرنگارجام جم البرز-ساوجبلاغ ونظرآباد: .بنابه تماس جهانشاهلومدیرروابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان نظرآباد

کمبود تخت بیمارستانی بحران ایجاد خواهد کرد 

کمبود تخت بیمارستانی بحران ایجاد خواهد کرد 
1399/7/19


جام جم البرز : سلامت افراد جامعه در گرو تلاش وهمت کادر پزشکی وامکانات مورد نیاز آنان می باشد . با ورود ویروس کرونا به کشور کادر درمانی فشارمضاعفی را متحمل شده است . از جمله بخش هایی که کمک وخدمات مهمی به بیماران وکادر درمانی ارائه می کنند،مراکز آمبولانس هستند.خبرنگار جام جم البرز با مدیر عامل یکی از این مراکز گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :  
لطفاً خودتان را معرفی نماییدومختصری از فعالیت خود بگویید ؟ 
من نوید موشکاو ، مدیر عامل و موسس مرکز آمبولانس نوید امداد ایرانیان  می باشم . حوزه کاری ما خدمات دهی در سطح استان، بیمارستان ها، دانشگاه ها ،پادگان ها و زندان هاست . به طور ثابت 15 نفر و غیر ثابت 12 نفرکه به صورت رزو با ما همکاری می کنند .
خدمات شما به چه طریقی انجام می گیرد ؟ 
کار ما به شکل تلفنی می باشد. بعد از تماس تلفنی بیمار را به بیمارستان هایی که توان نگهداری او را دارند انتقال می دهیم .
حمایت های دولتی در این بخش چگونه بوده است ؟
دولت کمکی به ما نکرده است ، وسایل مورد نیاز را خودمان تهیه می کنیم که شامل ماسک، دستکش، اکسیژن و سایر ملزومات می باشد . دولت باید کمک هایش را در اختیار آمبولانس ها وبخش خصوصی قراردهد تا آنان نیز بتوانند به خوبی انجام وظیفه وخدمت رسانی کنند .
 در این کار با کمبود نیرو مواجه شده ایم. ولی خداروشکر توانستیم تا حدودی ازمرحله اول این اتفاق بزرگ با کمترین تلفات عبور کنیم . 
در این راه چه مشکلاتی وجود دارد ؟ 
نبودیا کمبود تخت بیمارستانی برای ما همیشه بحران به حساب می آید. ما بیمار را به بیمارستان انتقال می دهیم ولی بیمارستان بعلت کمبود تخت پذیرش نمیکند ، در این شرایط واقعاً نمیدانیم چه کاری باید انجام دهیم واین مشکل وجود دارد . در برخی بیمارستان ها تا تخت رزو نشود به بیمار اجازه بستری نمی دهند . این از عمده مشکلات ما در این بخش است.  چون بیمار را نمیتوانیم پذیرش کنیم.نکته دیگر انتقال بیمار به تهران است که این نیز مشکلات خاص خود را دارد . اگر امکانات در استان البرز بیشترشود و بیماران را بتوان در استان نگهداری ودرمان نمود بهتر است.  اما برای رسیدن به این شرایط باید تخت های بیمارستانی بیشتر شوند  .
در شرایط کرونایی چه توصیه هایی به مردم استان دارید ؟ 
اگر مردم عزیز استان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند وبه نوعی پیشگیری کنند خیلی بهتر است .  با این کار نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست ودلیلی برای هزینه های بالای پزشکی وجود ندارد. پس باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند، ماسک بزنند و تا زمانی که نیاز نیست به بیمارستانها مراجعه نکنند . 
همچنین مسافرت غیر ضرور نروند و تا حد ممکن سطوح را ضد عفونی کنند و شرکت مراسمات وتجمعات را تا حد ممکن محدود کنند.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.