اخبار

 آخرین اخبار 
  • صدور کشاورز كارت براي خرید سم وكود محصولات استراتژيك بانک کشاورزی به منظور تامین به موقع منابع مالی لازم برای تهیه و تدارک کود و سموم شیمیایی مورد نیاز برای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی، "کشاورزکارت" را با هدف خريد نهاده های کشاورزی در اختیار ذینفعان این بخش قرار می دهد.
  • پیامبراکرم(ص)معیارانسانیت و اخلاق هستند امام جمعه نظرآباددرخطبه مکتوب این هفته خودضمن تبریک هفدهم ربیع‌الاول سالروز میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق( ع) و هفته وحدت ، رسول اکرم را غایت خلقت و هدف خلقت ما (خلیفةالله) شدن راتنها در شباهت حداکثری ما به حضرت محمد (ص) دانست واین‌که خداوند متعال پیامبر(ص) را اسوه حسنه معرفی می‌کند گفت روز قیامت ما را با معیار شخصیت نازنین پیامبر اکرم می‌سنجند و ایشان معیار انسانیت و اخلاق هستند.
  • مخوف ترین علائم کرونا این روزها، مردم بخش زیادی از نیازهای سلامت خود را از راه های گوناگون به دست می آورند. این کار می تواند در بعضی مواقع مفید و در بسیاری از مواقع حتی خطرناک باشد. ویژه نامه های جام جم البرز شرایطی را فراهم کرده است که شنونده سوالات و پرسش‌های پزشکی شما باشد و به صورت مکتوب برای سئوال های شما جواب های مناسبی داشته باشد.
  • کشف اختلاس میلیاردی در شهرداری کرج فرمانده انتظامی استان گفت: یکی از کارمندان شهرداری کرج که با سوء استفاده از جایگاه شغلی اش 7 میلیارد ریال از اموال بیت المال را اختلاس کرده بود، توسط پلیس اقتصادی البرز دستگیر شد.
  • قطار اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به استان البرز رسید معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت گفت: این بنیاد در اولین سال حضور و فعالیت خود در حوزه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان البرز ۷۵۰ شغل خرد و خانگی را در مناطق محروم این استان ایجاد می‌کند.
  • طرح ممنوعیت هرگونه فعالیت صنفی پس از ساعت 23 شب اجرا شد  در پی شیوع موج سوم ویروس کرونا در کشور و به خطر افتادن سلامت عمومی شهروندان و در پی دستور دادستان شهر کرج مبنی بر تعطیلی تمامی واحد های صنفی و ممنوعیت هرگونه فعالیت صنفی پس از ساعت 23 ، طرح نظارت بر اجرای دقیق دستور دادستان کرج با حضور عوامل اجرایی واحد بازرسی و نظارت اصناف ،همراهی عوامل انتظامی اداره نظارت براماکن عمومی ، بهروز حصاری ریاست اتاق اصناف ، سرهنگ افشاری ریاست اداره اماکن و تنی چند از روسای اتحادیه های صنفی کرج ،از شنبه 3 آبان ماه سال جاری آغاز شد.
  • رسانه ها در جهت اطلاع رسانی دقیق و امید آفرینی گام بردارند  چیزی که هر روزه و بارها می شنویم، بهداشت و مراقبت در برابر بیماری کرونا و نترسیدن از این ویروس منحوس است. چرا که نگرانی ها از مبتلا شدن، باعث تضعیف سیستم ایمنی می شود و امکان گرفتاری ما را بیشتر می کند.
  • ختم گروهی قرآن برای هفتمین شهید سلامت در استان البرز  دکتر سمیه دهقان، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی البرزطی پیامی شهادت پرستار فداکار فاطمه شفیعی مقدم را تسلیت گفت و اعلام کرد ختم گروهی قرآن هدیه به روح آن شهید بزرگوار برگزار می شود. وَ بَشِّرِ اَلصّٰابِرِينَ اَلَّذِينَ إِذٰا أَصٰابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قٰالُوا إِنّٰا لِلّٰهِ وَ إِنّٰا إِلَيْهِ رٰاجِعُونَ
  • اجرای طرح آمران سلامت در شهرستان طالقان همزمان با سراسر کشور طرح آمران سلامت در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در شهرستان طالقان استان البرز اجرا می شود.
  • کتاب نمایشنامه "اسکرین شات" به قلم "ندا قربانیان" منتشر شد نمایش "اسکرین شات" به نویسندگی و کارگردانی "ندا قربانیان" بعد از کسب هفت جایزه برتر و معرفی به عنوان اثر برگزیده در "چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی" و اجرای عموم موفق در "تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر تهران" در سال 98، توسط "نشر نودا" منتشر شد.

البرز در حوزه کود زیستی پیشتاز است 

البرز در حوزه کود زیستی پیشتاز است 
1399/7/20


جام جم البرز : خودباوری وتلاش رمز های موفقیت هستند . در شرایط سخت کنونی با اتکاء به خداوند و  داشتن پشتکار و تلاش در شروع کار می توان موفق شد . ورود جوانان وکارآفرینان در راه اندازی شرکت های دانش بنیان از ضرورت های ایجاد اشتغال وتولید است . خبرنگارجام جم البرز با یکی از این کارافرینان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید  :  
لطفاً ضمن معرفی خود ، از فعالیت هایتان برای خوانندگان بگویید ؟ 
مهدی مشتاقی نیکو هستم ، دانشجوی دکترای رشته میکروبیولوژی ، عضو هیئت علمی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران هستم و در آنجا سمت مدیر بانک میکرو ارگانیسم هارا برعهده دارم و همچنین به عنوان یک شرکت دانش بنیان در حوزه زیست فناوری و صنعت کشاورزی از سال 1393در پارک علم وفناوری البرز فعالیت داریم . البرز از استان های پیشتاز در حوزه کود زیستی است . محصول تولیدی ما نیز کود بیولوژیک یا زیستی می باشد که مخلوطی از میکروارگانیسمهای مفید خاکزی است و در واقع جهت بهبود حاصلخیزی خاک، تثبیت نیتروژن و در دسترس قراردادن  برخی عناصر به خاک افزوده می شوند. همه این موارد جزء نیازمندیهای گیاهان محسوب می شوند و ما با این محصول به گیاه آن چیزی راکه نیاز دارد اعطا می کنیم. 
در ابتدای شروع پروژه دو نفر بودیم. امسال با تمام مشکلاتی که داشتیم  11 نفر شده ایم و به طور مستقیم شانزده نفر در این بخش فعال هستند . البته غیر مستقیم حدود پنجاه نفربا ما همکاری دارند .
آیا شرایط کرونایی بر فعالیت های شما تاثیری داشته است ؟ 
بله - به دلیل اینکه کشاورزان در تولیدات خود با مشکلاتی مواجه شدند. در بسیاری از محصولات امسال کاشتی صورت نگرفت وطبیعتاً فروش ما نیز کاهش پیدا کرد. با وجود اینکه ما نوپا هستیم وتازه شروع به کار نموده ایم ،خوشبختانه برند ما شناخته شده است و با وجود تمام مشکلات به کارمان ادامه می دهیم و به پیش می رویم .
در فضای مجازی فعالیت شما به چه صورت می باشد ؟ 
با وجود مشکلات موجود ،فعالیت ما در فضای مجازی واینترنت پیشرفت بسیار خوبی داشته است . بر خلاف انتظار ما برخی از کشاورزان ارتباط خوبی در این زمینه با ما از طریق فضای مجازی برقرار کرده اند.    
حمایت های بخش دولتی از شرکت های دانش بنیان چگونه است ؟ 
دولت از دو طریق به شرکت های دانش بنیان کمک میکند . یکی از طریق ستاد زیست فناوری و صندوق توسعه زیست فناوری ، که زیر نظر معاونت فناوری ریاست جمهوری است ودیگری از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی می باشد. معاونت فناوری کمک زیادی به ما نکرده است و تفکر آنان این است که وقتی یک شرکت دانش بنیان تاسیس می شود باید به سرعت صنعتی شود .  با توجه به مشکلات ، یک شرکت برای پیشرفت ، برند شدن وصنعتی نیاز به سرمایه و سرمایه گذاری دارد . 
برنامه وافق های آینده کاری شما چیست ؟ 
 حوزه های مختلفی جهت تولید محصولات دانش بنیان وجود دارد . ظرفیت ما حدود 50 تا 70 نفر است و ما میخواهیم یک هلدینگ زیست فناوری در  حوزه کودهای بیولوژیک، سموم زیستی و پرورش ریز جلبکها ایجاد نماییم. توسعه وگسترش این کار از آرزوهای من است . 
چه توصیه ای برای جوانان وافراد جویای کار دارید ؟
افراد زیادی دید منفی گرایی دارند و منتظر این هستند که یکی بیاید و به آنان کمک کند ، منتظریم با حادثه ای حالمان خوب شود ، به توانمندی هایمان توجه نمیکنیم و حس مشارکت نداریم. به نظرم اگر شهامت داشته باشیم در هرکاری که وارد شویم قطعاً موفق خواهیم شد . 
من خدارا شاکر هستم که از این طریق توانسته ام برای کشورم کاری انجام دهم و به بخاطر سلامتی ای که به من داده سپاسگزارم. ما فرصتهای زیادی برای مهاجرت از کشور و ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته را  داشته ایم اما فکر میکنم کسی غیر از خود ما نمیتواند برای این کشور مفید باشد و  باور دارم که با تلاش ،کوشش و صبوری می توان موفق شد .
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.