اخبار

 آخرین اخبار 
  • بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت شهردار فردیس گفت: بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی در ابعاد مختلف با شماره تلفن 32210009دفتر تحریریه جام جم البرز همه روزه به غیر ایام تعطیل در وقت اداری تماس بگیرند تا مشکلاتشان با نام خودشان در همین ستون درج گردد.
  • نماد استقلال، آزادی، میدان جمهوری اسلامی کرج در معرض تخریب میدان جمهوری اسلامی کرج سال هاست به عنوان میعادگاه دلدادگان انقلاب اسلامی شناخته شده و مردم از این میدان خاطره های خوش تاريخی، آزادگی، مردانگی، همبستگی و بیعت عمومی با انقلاب اسلامی را دارند.
  • فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، وظیفه اصلی رسانه ها در کنترل ویروس کرونا دکتر آبروش، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز در دیدار با مدیر روزنامه جام جم البرز گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم و مسوولان در سراسر کشوردرآمده است. به طور قطع و یقین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.
  • ضرورت تعیین تکلیف فوری جانبازان فاقد صورت سانحه بالینی این مقاله به نمایندگی از سوی رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و بویژه جان بر کف مظلوم و کم توقع دوره نبرد حق علیه باطل خطاب به ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
  • گوئي درآسمان ها پرواز مي كنم شهيد سيدمهدي اعتصامي درسال 1348درخانواده اي مذهبي ومتدين ديده به جهان گشود. تحصيلات ابتدائي را در مدرسه قلم كه درآن زمان مذهبي ترين مدرسه كرج بود آغاز كرد. سید مهدی ازحافظه واستعداد خاصي برخوردار بود
  • اجرای عملیات رنگ آمیزی سرعت گیر‌های معابر منطقه ۲ شهرداری فردیس مدیر منطقه ۲ شهرداری فردیس از اجرای طرح رنگ آمیزی سرعتگیر های معابر این منطقه خبر داد.
  • ادامه عملیات عمرانی در مهدی آباد چهارباغ لکه گیری و آسفالت معابر و کوچه های مهدی آبادشهرستان چهارباغ ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد
  • اعمال محدودیت ها در البرز از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه تمدید شد نماینده عالی دولت در استان البرز از تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه خبر داد و گفت: بدون شک همراهی مردم برای رعایت محدودیت ها، دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا موثر و لازم است.
  • مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای‌ دانش آموز شهرستان نظرآباد به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و طبق برنامه ریزی ستاد بزرگداشت این هفته حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد موسوی امام جمعه، مسعود مهران نیا مدیر آموزش و پرورش، محمد جان محمدلو فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ناحیه، شفیعیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، پیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مسئولین و دانش آموزان شهرستان نظرآباد، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضمن حضور در گلزار مطهر شهدای دانش آموز شهرستان، غبار روبی، عطر افشانی مزار شهدا، اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه داشتند و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی داشتند خبرنگارجام جم البرز-ساوجبلاغ ونظرآباد: .بنابه تماس جهانشاهلومدیرروابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان نظرآباد

رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرج

شجاعت و جسارت، پیش نیاز حوزه سرمایه گذاری است

 شجاعت و جسارت، پیش نیاز حوزه سرمایه گذاری است
1399/7/22

 

در شرایط امروز اقتصاد کشور که ما با جنگ اقتصادی مواجه هستیم مدیران اقتصادی باید با شجاعت و جسارت برای جذب سرمایه و حمایت از سرمایه گذار قدم بردارند.
به گزارش جام جم البرز، آرش ارشد اظهار داشت: برای به حرکت درآمدن جریان سرمایه گذاری در کشور باید عافیت طلبی جای خود را به پویائی بدهد.

 این مسئول در توضیح دومین قسمت از سلسله مباحث ویدیوئی موانع سرمایه گذاری، گفت: یکی از گرفتاری های عمده کشور ما این است که از زمان اقدام سرمایه گذار تا صدور مجوزهای مربوطه گاه ۲ سال زمان صرف می شود؛ این در حالی است که در بازار پرتنش و پرتورم امروز، ارزش برابری پول با ارزهای داخلی کاهش سریعی دارد که موجب کاهش شوق سرمایه گذار برای فعالیت مولد می شود.
وی تصریح کرد: در بسیاری از کشورها و حتی کشورهای همسایه، زمان اقدام تا عمل در حوزه سرمایه‌گذاری کمتر از یک هفته یا بعضا سه روز است که این امر تاثیر به سزایی در رشد اقتصادی این کشورها دارد.
ارشد یکی از معضلات حوزه سرمایه گذاری را رخوت اداری دانست و ادامه داد: متاسفانه در ادارات ما به دلیل نبود یک پنجره واحد، سرمایه‌گذاران با سرگردانی مواجه‌اند؛ از طرفی نگاه ادارات ما بیش از آنکه به اقدامات متوالی معطوف شود درگیر اقدامات موازی است و باید بدبختی بزرگ تفسیرهای شخصی افراد ناآگاه از نظام سرمایه‌گذاری را به آن افزود.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج بیان کرد: مدیران حوزه سرمایه گذاری کشور باید شهامت و اراده بالایی برای حمایت از سرمایه‌گذاران داشته باشند چرا که در غیر این صورت سرمایه، جذب بازارهای کاذبی چون خودرو، مسکن، ارز و... می‌شود که آن نیز تبعات بسیار بدی به همراه دارد.
وی در ادامه افزود: مدیران ما باید برای هر میزان سرمایه‌ای که به آنها مراجعه می شود برنامه و نقشه راه داشته باشند تا به سرعت بتوانند سرمایه‌های سرگردان را به سمت و سوی درست هدایت کنند.
ارشد گفت: در شرایط امروز اقتصاد کشور که ما با جنگ اقتصادی مواجه هستیم مدیران اقتصادی باید با شجاعت و جسارت برای جذب سرمایه و حمایت از سرمایه گذار قدم بردارند؛ همچنین برای رشد سرمایه‌گذاری در ایران باید شجاعانه ایستاد.
 این مسئول ادامه داد: بدیهی است سرمایه‌گذاری محدود کننده آفات و سوء جریانها در نظام اداری است و بی تردید مخالفان نظام مشارکت عمومی خصوصی افرادی هستند که از وضع موجود و شیوه های جاری پیمانکاری سود می برند، لذا برای غلبه بر این فساد بدون داشتن روحیه جهادی و جنگندگی نمی توان به توفیق رسید.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.