اخبار

 آخرین اخبار 
  • بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت شهردار فردیس گفت: بهبود وضعیت عمرانی و خدمات شهری شهرک ناز فردیس در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی در ابعاد مختلف با شماره تلفن 32210009دفتر تحریریه جام جم البرز همه روزه به غیر ایام تعطیل در وقت اداری تماس بگیرند تا مشکلاتشان با نام خودشان در همین ستون درج گردد.
  • نماد استقلال، آزادی، میدان جمهوری اسلامی کرج در معرض تخریب میدان جمهوری اسلامی کرج سال هاست به عنوان میعادگاه دلدادگان انقلاب اسلامی شناخته شده و مردم از این میدان خاطره های خوش تاريخی، آزادگی، مردانگی، همبستگی و بیعت عمومی با انقلاب اسلامی را دارند.
  • فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، وظیفه اصلی رسانه ها در کنترل ویروس کرونا دکتر آبروش، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز در دیدار با مدیر روزنامه جام جم البرز گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم و مسوولان در سراسر کشوردرآمده است. به طور قطع و یقین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.
  • ضرورت تعیین تکلیف فوری جانبازان فاقد صورت سانحه بالینی این مقاله به نمایندگی از سوی رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و بویژه جان بر کف مظلوم و کم توقع دوره نبرد حق علیه باطل خطاب به ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
  • گوئي درآسمان ها پرواز مي كنم شهيد سيدمهدي اعتصامي درسال 1348درخانواده اي مذهبي ومتدين ديده به جهان گشود. تحصيلات ابتدائي را در مدرسه قلم كه درآن زمان مذهبي ترين مدرسه كرج بود آغاز كرد. سید مهدی ازحافظه واستعداد خاصي برخوردار بود
  • اجرای عملیات رنگ آمیزی سرعت گیر‌های معابر منطقه ۲ شهرداری فردیس مدیر منطقه ۲ شهرداری فردیس از اجرای طرح رنگ آمیزی سرعتگیر های معابر این منطقه خبر داد.
  • ادامه عملیات عمرانی در مهدی آباد چهارباغ لکه گیری و آسفالت معابر و کوچه های مهدی آبادشهرستان چهارباغ ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد
  • اعمال محدودیت ها در البرز از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه تمدید شد نماینده عالی دولت در استان البرز از تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه خبر داد و گفت: بدون شک همراهی مردم برای رعایت محدودیت ها، دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا موثر و لازم است.
  • مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای‌ دانش آموز شهرستان نظرآباد به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و طبق برنامه ریزی ستاد بزرگداشت این هفته حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد موسوی امام جمعه، مسعود مهران نیا مدیر آموزش و پرورش، محمد جان محمدلو فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ناحیه، شفیعیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، پیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مسئولین و دانش آموزان شهرستان نظرآباد، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضمن حضور در گلزار مطهر شهدای دانش آموز شهرستان، غبار روبی، عطر افشانی مزار شهدا، اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه داشتند و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی داشتند خبرنگارجام جم البرز-ساوجبلاغ ونظرآباد: .بنابه تماس جهانشاهلومدیرروابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان نظرآباد

در دیدار مهندس عباسی با دکتر حبیبی مطرح شد

همکاری صنعت ودانشگاه در رفع مشکلات استان البرز

همکاری صنعت ودانشگاه در رفع مشکلات استان البرز
1399/7/23


مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی در دیدار مشترک برهمکاری در زمینه های مختلف علمی و فناوری تاکید کردند.
به گزارش جام جم  البرز، رئیس پارک علم و فناوری البرز در دیدار دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی و معاونان و روسای دانشکده های این دانشگاه از دانشگاه خوارزمی به عنوان یک دانشگاه بزرگ و مادر در کشور یاد کرد و گفت: ظرفیت های بسیاری بین پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه  خوارزمی در عرصه های مختلف وجود دارد اما از این ظرفیت ها برای توسعه علم و فناوری استان و استفاده از توان جوان و دانش آموختگان بهره برداری لازم صورت نگرفته است.
مهندس عباسی  با تاکید بر رفع نیازها از طریق همکاری دو مجموعه پارک علم و فناوری و دانشگاه تاکید و یادآور شد: مجتمع تحقیقاتی  شهدای جهاد دانشگاهی با سه پژوهشکده بزرگ، مراکز علمی و تخصصی و مجموعه شرکت های دانش بنیان و فناور  مستقر در پارک علم و فناوری بهترین ظرفیت برای همکاری با بخش های مختلف علمی و تحقیقاتی دانشگاه خوارزمی هستند و ما خواهان این هستیم که این همکاری در ابعاد مختلف با نگاه و  ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه عملیاتی شود .
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه استان البرز را با تابلو قطب علم و فناوری می شناسیم گفت: متناسب با این تابلو و این شعار قدم های لازم برای توسعه علم و فناوری استان برای جوانان و دانش آموختگان استان برای توسعه کارآفرینی و اشتغال برداشته نشده است.
رئیس دانشگاه خوارزمی کرج نیز با اشاره به سابقه همکاری خود با جهاددانشگاهی و همچنین پارک علم و فناوری البرز گفت: دانشگاه خوارزمی یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور است و ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف علمی، آموزشی و بویژه در دانشکده ها برای همکاری با مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز وجود دارد که باید این ظرفیت ها در راستای رفع نیازهای استان البرز عملیاتی شود.
دکتر حبیبی با اشاره به اینکه استان البرز با چالش ها و مشکلات زیادی  مواجه است گفت: استان البرز با آسیب های اجتماعی، زیست محیطی و شهری زیادی مواجه است و این مشکلات می تواند زمینه همکاری مشترک دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز باشد.
وی با تصریح اینکه به دلیل تحریم ها و مسائل اقتصادی همه قوا دست همکاری به سوی دانشگاه دراز می کنند گفت: با توجه به این شرایط، دو مجموعه بزرگ دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز می توانند روی ماموریت ها و مسائل مختلف متمرکز شوند و به کمک استان بشتابند و به رفع مشکلات اقدام نمایند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.