اخبار

 آخرین اخبار 

مشکلات ما دیده نمی شود 

مشکلات ما دیده نمی شود 
1399/7/28

 

جام جم البرز : با ورود ویروس کرونا اصناف مختلف دچار تعطیلی وآسیب شدند . مراکز آموزشی نیز به خاطر ازدحام وشلوغی یا تعطیل شدند یا با حداقل توان به آموزش ادامه دادند .  مهد کودک ها نیز از این شرایط بی نصیب نماندند . خبرنگارجام جم البرز با یکی از فعالان این بخش گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید : 

لطفاً خودتان را معرفی نمایید ؟ 
عزیزه علی نژاد هستم . موسس مهد کودک دنیای کوچولو ها در کرج .از سال 88 ، به دلیل عشق فراوان به کودکان به عنوان موسس این مهد  در خدمت خانواده ها و کودکان هستم .
چگونه این کار راشروع کردید ؟ 
قبل از کرونا 23 نفر پرسنل داشتیم ولی متاسفانه بعد از 4 اسفند وتعطیلی مراکز آموزشی  با پرسنل کم وکودکان کمترکار را مجدد شروع کردیم .  
اول این که از کودکی عاشق معلمی بوده ام واستخدام در آموزش پرورش را لطف خدا می دانم واینکه با عشق وارد این کار شدم . در زمان انقلاب فرهنگی و در سال 57 وارد آموزش و پرورش شدم تا اینکه بعد 25 سال خدمت بازنشسته شدم. با تاسیس این مهد کارافرینی را شروع کردم . توانستم برای 23 نفر شغل ایجاد کنم ،که تعدادی از آنها به خاطر شرایط کرونایی فعلاً بیکار شده اند . 
در آموزش کودکان چه برنامه هایی را دنبال می کنید ؟ 
میتوانم بگویم با دقت فراوان آشنا به اهدافمان هستیم . آموزش هایمان باید معنی دار باشد . ما سعی میکنیم بیشتر کار هایمان عملی باشد و با بازی، کودکان به آموزش برسند . درکناراین آموزش ها  فوق برنامه های زبان انگلیسی و رباتیک طبق علاقه کودکان و علاقه ی خانواده ها برای آنان در نظر گرفته ایم . 
شرایط آموزش مجازی را چگونه تجربه کردید ؟ 
ما برای آموزش مجازی غافلگیر شدیم.  کارهایی را در فضای مجازی شروع کردیم اما آموزشی نبود که مطلوب کودکان ،معلمان و خانواده ها باشد . امسال به سه روش ثبت نام میکنیم که یک نو آوری است. شیوه  اول همان شرایط عادی سرکلاس است که وزارت بهداشت و بهزیستی اعلام نموده اند که برای هر کلاس ظرفیت یک سوم است  و چون مهد ما سه طبقه بود الان فقط یک طبقه را استفاده میکنیم . دوم اینکه طبقاتی که خالی هستند قرار شد هر کودک شیر خوار که  به اصطلاح مادر می رود سرکار و یا خانواده ای که نمی پذیرد یک پرستار غریبه به خانه راه بدهد برای این افراد شرایط vipو ویژه گذاشته ایم که هرکس میخواهد میتواند یک کلاس، یک مربی ، یک کودک داشته باشد ولی باز هم باید تعداد محدود باشد ، ثبت نام کاملا مجازی و غیر حضوری است . کلاس آنلاین نیز مختص به 4 تا 7 ساله ها  است .
حرف پایانی خود را بفرمایید ؟ 
حرف بسیار مهم من و همکاران من این است که بعد از تعطیلی به خاطر شرایط کرونایی  تمام مهد کودک ها در معرض نبودی هستند . متاسفانه بعد از بازگشایی امید ها کمرنگ تر شد و دلایل  آن بضاعت مالی خانواده ها ، ترس از کرونا ، اجاره بهای بالای مهدها و.... است ، مشکلات ما دیده نمی شودو مسئولین توجهی به مشکلات ما ندارند .
 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.