اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر کل اداره فرهنگ وارشاداسلامی البرز

رسانه ها در جهت اطلاع رسانی دقیق و امید آفرینی گام بردارند 

 رسانه ها در جهت اطلاع رسانی دقیق و امید آفرینی گام بردارند 
1399/8/10


چیزی که هر روزه و بارها می شنویم، بهداشت و مراقبت در برابر بیماری کرونا و نترسیدن از این ویروس منحوس است. چرا که نگرانی ها از مبتلا شدن، باعث تضعیف سیستم ایمنی می شود و امکان گرفتاری ما را بیشتر می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوول کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی جامعه ستاد مدیریت کرونا استان البرز در گفتگو با خبرنگار جام جم البرزگفت: در روزهای اولیه به خاطر جدید بودن این بیماری، مردم بیشتر رعایت می کردند، اما به مرور ترس از گرفتار شدن کرونا، برای مردم عادی شد. امیدواریم بتوان با اطلاع رسانی های صحیح خطر جدی بودن این ویروس را برای مردم بشکفایم و آگاهشان کنیم. ما اطلاع رسانی می کنیم، اما چگونگی تشخیص و اطلاعات با دانشگاه علوم پزشکی است. با این اتفاق می توان وضعیت را بهتر کرد. 

وی افزود: با ورود مستقیم مقام معظم رهبری به موضوع خطر گسترش کرونا، باید حساسیت کار برای ما دو چندان شود. باید بپذیریم که خطر بسیار جدی است. این اولین جلسه ای بود که مقام معظم رهبری با مسئولین ستاد کرونا رودررو انجام دادند. جلسات گذشته ایشان همگی از طریق ویدئو کنفرانس بود. 
مقدم ادامه داد: آن چیزی که در فرمایشات ایشان مشاهده شد، بحث مردمی کردن موضوع کرونا بود. چرا که اگر مردم نخواهند، از عهده دولت خارج خواهد شد. دولت نقش است و اگر مردم نخواهند از توان دولت هم خارج است . دولت نقش حامی و هدایت گر کار را خواهد داشت.
ایشان افزود: سلامتی بسیار اهمیت دارد، اما به مراتب تعطیلی یک کشور تبعات خاص خودش را دارد. ما صرفا هم نباید فقط بخش اداری را نگاه کنیم،  آن کارگری که معیشت روزانه اش بسته به این هست که امروز به سرکار برود یا خیرراهم  باید به دقت ببینیم. 
کرونا یک واقعیت جامعه است و ما باید قبول کنیم. اگر می گوییم باید با او کنار بیاییم، به این معنی نیست که تلفات این ویروس برایمان عادی باشد. باید متناسب با شرایط کار و تلاش مضاعف کنیم. 

مقدم در پایان افزود: باید بخش عمده تلاش خود را به فرهنگ سازی برای این بیماری قرار دهیم. در یک جایی فرهنگ سازی با اطلاع رسانی شروع می شود.  پایه کار مردم هستند و دولت نمی تواند فقط دستور دهد و نباید هم دستور دهد . اما مردم باید به این واقعیت بیشتر واقف باشند که کار ، یک کار مردمی هست و دولت نمی تواند کاری بکند، اگر مردم نخواهند. راز همراهی مردم هم، آگاهی بخشی و تغییر سبک زندگی آن هاست.


 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.