اخبار

 آخرین اخبار 

مهم ترین رقیب ما بخش دولتی است 

مهم ترین رقیب ما بخش دولتی است 
1399/8/18


جام جم البرز : تحقیق وتوسعه زیر بنای پیشرفت در صنایع مختلف می باشد . راه اندازی وحمایت از شرکت های دانش بنیان زمینه ساز این توسعه خواهد بود . خبرنگارجام جم البرز با مدیر عامل یکی از این شرکت های دانش بنیان  وفعال در پارک علم وفن آوری گفتگویی انجام داده که در ادامه میخوانید: 
لطفاً خودتان را معرفی نمایید ومختصری از روند شکل گیری شرکت را توضیح دهید ؟  
شاهین خاکی صدیق هستم ومدیر عامل شرکت دانش بنیان سامانه پیشرفته نانو ارتباط می باشم ، شرکت ما عضو ومستقردر پارک علم و فناوری البرز است . شرکت اول در کنار دانشگاه صنعتی شریف تهران ساخته شد و درسال 1394 آن را به کرج منتقل کردیم . همان سال مسیر ارزیابی را طی نموده و دو محصول نوسانگر پژوهشگر کان سی و تستر رادار راتوانستیم مورد پذیرش معاونت علمی فناوری قرار دهیم. از سال 94 توانستیم مجوز دانش بنیان بودن شرکت را بگیریم وشرکت ما به عضویت پارک علم و فناوری البرز در آمد. به صورت مستقیم 5 نفردر زمان اوج فعالیت با ما همکاری دارند. امید وار هستیم در افزایش نیرو واستخدام توسعه داشته باشیم .

در چه زمینه هایی فعالیت دارید ؟ 
ساخت  سیستم های الکترونیکی و مخابراتی گیرنده و فرستنده و تقویت کننده در این شرکت به طور تخصصی ساخته می شود . در بحث ماندگاری شرکت ما ، تلاش داریم وسعت کاریمان را افزایش دهیم.
ویروس کرونا چه تاثیری در روند فعالیت شما داشته است ؟ 
ما در اوج مسئله کرونا به دلیل تاثیری که به فعالیت ها گذاشته بود تا اردیبهشت در وضعیت نیمه تعطیل بودیم . برخی از پرسنل ما از شهرستان آمده اند و خب ما مجبور شدیم آنها را تعدیل کنیم تا از بیمه بیکاری استفاده کنند . 
راز موفقیت خود را در چه چیزی می بینید ؟ 
راز اینکه در این کار مانده ایم این است که علاقه مبتنی بر استعداد بوده هرچند چالش های زیادی در این راه داشته ایم ودلیل دیگراینکه ، ما توانسته ایم کارهای خاصی نسبت به دیگران انجام دهیم تا بتوانیم مزیت رقابتی خودمان را حفظ کنیم .
نکته پایانی خود را بفرمایید ؟ 
 مهم ترین رقبای ما بخش دولتی یا همان کارفرمایان هستند که رقابت با آنان غیر ممکن است . ارگان های دولتی وقتی وارد بنگاه داری می شوند درواقع با حجم سرمایه ای که وارد می کنند ،سازمان های کوچک را شکست میدهند. با ادامه این روند بنگاههای اقتصادی کوچک متضرر می شوند . 
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.