اخبار

 آخرین اخبار 

مهدی حاجی قاسمی

شورای شهر کرج پیگیر افتتاح فاز یک بزرگراه شمالی است 

شورای شهر کرج پیگیر افتتاح فاز یک بزرگراه شمالی است 
1399/8/29

 

دبیر دوم و رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر کرج گفت: عزم خود را برای افتتاح فاز نخست بزرگراه شمالی جزم کرده ایم و در این ارتباط با انتقال دغدغه ها و مطالبات به شهردار، خواستار تسریع در کار و رفع موانعی اجرایی شده ایم.

به گزارش جام جم البرز، مهدی حاجی قاسمی  در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران و ترافیک از پیشرفت فیزیکی پروژه بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی (بزرگراه شمالی) اظهار داشت: بزرگراه شمالی از انتهای آزاد راه همت تقاطع جاده چالوس آغاز و به عنوان کمربندی شمالی به آزاد راه تهران - قزوین در غرب کرج منتهی می‌شود.

دبیر دوم شورای شهر کرج عنوان کرد: پروژه بزرگراه شمالی یکی از مهمترین پروژه های شهر است که بالای هزار میلیارد تومان نیاز به تامین منابع داشت و در بازدیدی که امروز به همراه اعضاء کمیسیون از روند کار داشتیم و گزارشی که کارفرما و مشاور کارفرما ارائه کردند، پیشرفت 60 درصدی پروژه را نشان می دهد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر کرج با بیان اینکه بهره برداری از این پروژه بخش عظیمی از ترافیک اتوبان در محدوده ‌شهر را کاهش می‌دهد، افزود: این پروژه با هدف کاهش حجم ترافیک در آزاد راه تهران تا غرب کرج، کاهش حجم تردد در جاده مخصوص، ساماندهی ترافیک وسایل نقلیه و هدایت آنها به محور مورد اجرا عملیاتی می شود و کاهش زمان سفر در آن محدوده را نیز به همراه دارد.
 
حاج قاسمی با بیان اینکه پروژه بزرگراه شمالی در حال حاضر بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: روزی که دوره پنجم شورای شهر فعالیت خود را آغاز کرد، این پروژه حدود 30 درصد پیشرفت داشت، هم اکنون طی بازدید این پروژه طبق برنامه پیش نرفته است و متاسفانه پیشرفت خوبی ندارد از باب نظارتی اعضای شورای شهر به شهردار تذکر دادند.

وی با تاکید بر اینکه بخش مهمی از این پروژه اجرای پل آن است که گلوگاهی ترین نقطه در این پروژه است، ادامه داد: تلاش شورای شهر و تاکید اعضاء بر این بود که تا پایان سال پروژه از حد فاصل بلوار طالقانی تا دانشگاه خوارزمی به بهره برداری برسد و مقرر شده بود تا پایان شهریور سال جاری از بلوار طالقانی تا جمهوری به بهره برداری برسد که متاسفانه پیشرفت خوبی ندارد.
 
دبیر دوم و رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: در بازدید اعضاء کمیسیون مشکلات به شهردار اعلام شد تا شهردار خود را ملزم به ضوابط و تباصر بودجه 99 بداند و تا پایان سال این فاز از پروژه را به بهره برداری برساند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.