اخبار

 آخرین اخبار 

مراقب کلاهبرداران باشید

مراقب کلاهبرداران باشید
1399/8/29

 

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز گفت: افراد فرصت طلب و سودجو با استفاده از تماس تلفنی و یا با مراجعه حضوری به شکل نمایندگان بیمه تامین اجتماعی از بیمه شدگان، بازنشستگان و افراد تحت پوشش آنان درخواست وجه در قبال ارائه کارت طلایی بیمه تکمیلی، کارت سلامت، کارت تخفیف و ... می کنند. 

    به گزارش  جام جم البرز ، ابوالحسن قورچیان با بیان این مطلب اظهار داشت  : از سوی کارکنان این سازمان در استان هیچ زمان تماس تلفنی و حتی حضوری با بیمه شدگان و بازنشستگان و افراد تبعی آنان در راستای ارائه کارت طلایی بیمه والقابی همچون بیمه تکمیلی طلایی، کارت بیمه سلامت و تخفیف صورت نگرفته است .

وی افزود :افراد سودجو با دسترسی به برخی از اطلاعات بیمه شدگان با آنان تماس گرفته و وارد مذاکره می شوند و از مخاطبین خود تقاضای واریز وجوهی را می نمایند و چنانچه از این طریق به نتیجه مطلوب خود دست نیابند با تهدید به قطع مستمری تامین اجتماعی، قطع بیمه و ... اقدام به کلاهبرداری و اخاذی می کنند.
    وی در ادامه با اشاره به این مطلب که عدم نیاز به تمدید اعتبار دفترچه های درمانی و با حذف کامل دفترچه های کاغذی در آینده نزدیک منجر به دریافت وجه نخواهد بود،گفت:  از بیمه شدگان و بازنشستگان و افراد تحت پوشش آنان تقاضا داریم فریب اینگونه افراد را نخورده و در صورت مشاهده موارد کلاهبرداری و هرگونه درخواست مشکوک از این قبیل را بلافاصله به پلیس، مراجع قضایی و سازمان تامین اجتماعی به شماره 1420 گزارش نمایند

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.