اخبار

 آخرین اخبار 

 پيشگيري از آسيب هاي نو پديد

فرنگيس نجارزاده كارشناس ارشد روانشناسي

 پيشگيري از آسيب هاي نو پديد
1399/8/29


جام جم البرز : بحث آسيب هاي اجتماعي نوپديد مدتها است  باعث تمركز جوامع بر روي آن شده و همچنين ذهن خانواده ها را به خود مشغول كرده  است .

 جامعه ما جوان است و جوانان نيز گرايش هاي بسيار وافري نسبت به كاريرد اين مدل از تكنولوژي ها  دارند بدون آن كه از خطرات آن به صورت جدي آگاهي داشته باشند ، در بسياري از مواقع هم ديده شده كه مورد سوء استفاده برخی از گروههايي قرار مي گيرند كه اعمال ناهنجار اجتماعي را هدايت مي كنند . در شرايطي كه ما انتظار داريم نوجوانان و جوانان  كشورمان در مسير صحيح زندگي قدم بردارند و از آسيب هاي اجتماعي نو ظهور دور باشند ، خانواده ها نيز علي رغم نگراني هايي كه از اين مدل آسيب  دارند ولي در عمل  خيلي قادر نيستند كاري به عنوان پيشگيري انجام بدهند  شايد حداكثر كاري كه انجام مي شود تأخير در تهيه گوشي براي فرزندانشان است . 

دست اندركاران حوزه علوم رفتاري انتظار دارند خانواده ها خود را به دانش و اطلاعاتي مجهز نمايند كه تا حد ممكن بشود اين آسيب ها را به حداقل رساند . در واقع ضرورت آموزش براي خانواده ها به شدت احساس مي شود تا بتوانند نوجوانان و جوانان خود را ايمن سازند و مناسب ترين ايده را داده و آنها را به بينش بهتری برسانند . 

بطور مثال همانطور كه لوازم جديدي را که خريداري مي كنيم حاوي بروشورهایی هستند تا طريقه صحيح استفاده و نگهداري وسيله  مورد نظر را آموزش بدهند ، همين كار را نيز مي توان در جهت پيشگيري از آسيب ها ی نوظهور انجام داد .
 لازم است بدانيم كه كوچك تربن غفلت در تربيت صحيح و همچنين پيشگيري از آسيب هاي نو پديد مي تواند خطرات جبران ناپذيري بدنبال داشته باشد . زيرا هميشه پيشگيري آسان تر و راحت تر از درمان است پس با صبر و حوصله و تدبير مناسب در برقراري ارتباط صحيح با فرزندان كوشا باشيم . انسان هر قدر بداند باز كافي نيست بنابر اين بكوشيم تا صحيح ترين مراقب و پيشگيري را براي عزيزانمان رقم بزنيم .
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.