اخبار

 آخرین اخبار 

منیره هاشمی در نشست مجازی کانون البرز

علاقه، پشتکار، مطالعه و تمرین نوشتن رمز موفقیت شاعر است

 علاقه، پشتکار، مطالعه و تمرین نوشتن رمز موفقیت شاعر است
1399/8/29


 

منیره هاشمی، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان در نشست مجازی بررسی کتاب «کفشی به رنگ کفش دریا» موفقیت یک شاعر را در گرو علاقه، پشتکار، مطالعه و تمرین دانست.

به گزارش جام جم  البرز، نشست مجازی«کفشی به رنگ کفش دریا»  با حضور«منیره هاشمی»، شاعر کتاب، به همت واحد آفرینش‌های ادبی کانون  پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز و به مناسبت بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

هاشمی که از نویسندگان و  شعرای نامدار کشور در حوزه کودک است در این نشست مجازی ضمن معرفی خود و آثارش به سوالات اعضا و نقد و نظر آنان در خصوص آثار او به ویژه کتاب «کفشی به رنگ دریا» گوش سپرد و به این سوالات پاسخ داد.

این شاعر که تا کنون ۳۰ جلد کتاب از جمله «اسب حنایی»،«قطار چهارشنبه»،«چشمه خانم»،«آقای تابستان»و .... از او منتشر شده است در پاسخ به سوالات اعضای کودک مراکز کانون استان البرز، آغاز شعر گفتنش را از ۱۳ سالگی و آغاز سرودن برای کودکان را از حدود ۲۰ سالگی عنوان کرد.

این مربی مسوول فرهنگی کانون در استان خراسان رضوی در ادامه  گفت موضوع اشعارم را با الهام از طبیعت و توجه به زندگی کودکان اطرافم انتخاب می‌کنم و هر آن‌چه برای کودکان جذاب و دوست‌داشتنی باشد برای من نیز دوست‌داشتنی خواهد بود .

این شاعر که تاکنون توانسته جوایز زیادی را از جمله «کتاب برگزیده شعر فجر، کتاب برگزیده کتاب سال رضوی، کتاب برگزیده دفاع مقدس، برگزیده دو سالانه کتاب کودک و نوجوان» و... را از آن خود کند، رمز موفقیت یک شاعر را علاقه، پشتکار، مطالعه و تمرین نوشتن دانسته و افزود مشوق من در شاعری پدرم و معلمانم بودند که با تهیه کتاب و مجله و با معرفی من به کانون این استعداد مرا شکوفا کردند و خطاب به کودکان حاضر گفت شما هم باید قدر مربیان را دانسته و از نقد و راهنمایی‌های صحیح آن‌ها استفاده کنید.

 چگونگی انتخاب نام برای اشعار و کتاب‌ها با استفاده از محتوای آن، علاقه‌مندی به حوزه کودک و نوجوان بیش از بزرگسال و بیان احساس شاعر در حین شعر گفتن و تشبیه این حس به رهایی و پرواز، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

پخش نماهنگ‌ معرفی منیره هاشمی که توسط مریم فلاح‌نژاد، مربی مسوول مرکز هشتگرد و نیز فیلم معرفی که توسط خود این شاعر تهیه شده  بود و سرودن شعر توسط«رمیصا پاژنامه » برای این شاعر  و معرفی کتاب«اسب حنایی» هاشمی که تصویرگری آن را «فرزانه بدرپور»، مربی فرهنگی مرکز مجتمع کانون کرج انجام داده است، از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

گفتنی است از اول هفته‌ی جاری گروهی به نام کتاب «کفشی به رنگ کفش دریا» توسط مریم کوچکی، کارشناس ادبی استان تشکیل و نقد و نظرات و شعرخوانی اعضا در مورد کتاب به همین نام ‌ در این گروه قرار گرفته بود.

مدیرکل کانون، معاون فرهنگی اجرایی، جمعی از کارشناسان، مربیان و اعضا علاقه‌مند در این برنامه مجازی حضور داشتند.

قاسم سلیمانی، مدیرکل کانون استان البرز در پایان این نشست از این برنامه و وجود اعضای خوب و ارزشمند و سطح مشارکت بسیار خوب آن‌ها در این برنامه  ابراز خوش‌حالی کرد.

این نشست ادبی روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹، از ساعت ۱۱ تا ۱۲ به صورت مجازی برگزار شد .

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.